Nowa linia produkcyjna w fabryce lodówek Samsung we Wronkach

Otwarcie Samsung Wronki  2015.02.12_13_maly
Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, wraz z Kim Dohyung, prezydentem Samsung Electronics Poland Manufacturing wziął udział w uroczystej ceremonii otwarcia nowej linii produkcyjnej w fabryce AGD Samsung w podpoznańskich Wronkach. Inwestycja, której wartość w 2014 roku sięgnęła blisko 80 milionów złotych, pozwoli na rozpoczęcie produkcji 7 nowych modeli lodówek oraz 2 modeli pralek w tej największej fabryce AGD w Polsce. Projekt uzyskał wsparcie Ministra Gospodarki, na podstawie umowy o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej w kwocie 17 723 410 złotych. Zgodnie z umową, Samsung Electronics Poland Manufacturing zobowiązała się do utworzenia najpóźniej do dnia 31 grudnia 2015 r. co najmniej 251 nowych miejsc pracy, w tym 15 miejsc pracy dla osób z wyższym wykształceniem.

Otwarcie Samsung Wronki  2015.02.12_10_maly
– Największa w Polsce fabryka sprzętu AGD jest dobrym przykładem zrealizowanej z sukcesem inwestycji. Dzięki takim projektem nasz kraj stał się europejskim liderem w produkcji sprzętu AGD, a nowoczesne pralki i lodówki wyprodukowane przez polskich specjalistów z Wronek trafiają na zagraniczne rynki. Ministerstwo Gospodarki wspiera inwestorów, którzy rozwijają swoją działalność i tworzą nowe miejsca pracy. Ma to wpływ nie tylko na konkurencyjność regionu, ale i całej naszej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński otwierając nową linię produkcyjną w fabryce AGD firmy Samsung we Wronkach.
Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach to polskie i europejskie centrum produkcyjne AGD firmy Samsung. Fabryka we Wronkach rozpoczęła działalność 6 kwietnia 2010 roku i zatrudnia obecnie ponad 4000 pracowników. Fabryka posiada jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych pralek  i lodówek w branży, a wyprodukowany sprzęt trafia do 34 krajów świata, w tym wszystkich krajów europejskich oraz Rosji, Australii i Korei, a także do kilku państw Afryki północnej. Lokalizacja fabryki w Polsce ma znaczenie strategiczne – pozwala reagować szybko na potrzeby rynku i konsumentów, dzięki krótkiemu czasowi dostawy produktów. Każdego dnia z taśm montażowych zjeżdża 6000 lodówek i 5500 pralek.

Otwarcie Samsung Wronki 2015.02.12_09_maly
– Dzisiejsze otwarcie nowej linii produkcyjnej przybliża nas do realizacji planu przewidującego zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki we Wronkach do 3 milionów sztuk sprzętu AGD rocznie i jest częścią wartego ponad 380 milionów złotych pakietu inwestycyjnego zaplanowanego na lata 2014–2016. Dzięki nowej linii zwiększymy asortyment produkowanych pralek i lodówek. W ramach projektu inwestycyjnego dokonaliśmy zakupu nowych urządzeń produkcyjnych, form oraz rozbudowaliśmy infrastrukturę magazynową. Rozwój fabryki we Wronkach jest odpowiedzią na rosnący popyt na nowoczesny, energooszczędny sprzęt AGD i takie właśnie pralki i lodówki będą produkowane w naszej polskiej fabryce – powiedział Olgierd Bałtaki, Dyrektor Samsung Electronics Poland Manufacturing.

 

A tak wygląda praca w starszej części fabryki przy produkcji pralek i lodówek:

Samsung 1

Samsung 2

Samsung 3

Samsung 4

Samsung 5

 

Źródło: Samsung

 

 

Authors

Related posts

Góra
English