CadMouse – pierwsza na świecie myszka komputerowa dedykowana profesjonalistom CAD

CadMouse_ISO_Left_Front_maly

Firma 3Dconnexion ogłosiła wprowadzenie na rynek produktu CadMouse – pierwszej na świecie myszki komputerowej zaprojektowanej specjalnie dla profesjonalistów CAD. Poprzez połączenie bardzo wydajnego, ergonomicznego sprzętu z inteligentnym, prostym w użyciu oprogramowaniem, CadMouse firmy 3Dconnexion zapewnia wydajność pracy na poziomie, który nie jest możliwy do osiągnięcia przy użyciu zwykłej myszki, zarówno w jak i poza środowiskiem CAD.
Od ponad 20 lat flagowe produkty 3Dconnexion – myszki 3D – umożliwiają zaawansowaną nawigację 3D dla użytkowników aplikacji CAD. SpaceMouse obsługiwany ręką niedominującą troszczy się o wygodną nawigację w trójwymiarze, podczas gdy zwykłą myszką w drugiej ręce możemy wybierać polecenia i tworzyć. Jednak z biegiem lat specjaliści firmy 3Dconnexion zauważyli, jak bardzo sfrustrowani są klienci korzystający z prostych myszek komputerowych.
– Cieszymy się, że wraz z wprowadzeniem na rynek myszki CadMouse, mogliśmy spełnić oczekiwania specjalistów CAD z tak wielu branż i profesji – mówi wiceprezes 3Dconnexion Antonio Pascucci. – Niezwykle ważne jest dla nas również to, że CadMouse wprowadza oferowany przez nas styl pracy na dwie ręce na zupełnie nowy poziom. Innymi słowy używanie myszki CadMouse razem z myszką 3D typu SpaceMouse Pro czy SpaceNavigator umożliwia nowy sposób interakcji z cyfrowymi treściami, który nie był możliwy nigdy wcześniej.

Właściwości myszki CadMouse:
• Pełnowymiarowy, dedykowany przycisk środkowy – każdy użytkownik CAD wie, jak bardzo jest uzależniony od środkowego przycisku myszy, ale większość zwyczajnych myszy ma tę właściwość schowaną pod kółkiem. Myszka CadMouse ma dedykowany, pełnowymiarowy środkowy przycisk, dzięki któremu nie ma już potrzeby klikania niewygodnym kółkiem nawet tysiąc razy dziennie.
• QuickZoom – szybkie, płynne przybliżanie i oddalanie modeli i rysunków za pomocą jednego kliknięcia przycisku pod kciukiem. Połączenie tej funkcji z nawigacją w technologii sześciu stopni swobody ruchu możliwą dzięki myszce 3D firmy 3Dconnexion jeszcze bardziej udoskonala styl pracy obiema rękami.
• Kółko Smart Scroll1 – automatyczna funkcjonalność kółka do przewijania w zależności od aktywnej aplikacji. Precyzyjne powiększanie i pomniejszanie z dokładnością co do kliknięcia w aplikacjach CAD lub szybkie przewijanie w przeglądarkach i dokumentach. To płynny sposób obsługi, którego nie zapewniają inne myszy.
• Zaawansowany czujnik laserowy – czułość 8200 dpi i częstotliwości próbkowania aż do 1000 Hz (czas reakcji: 1 milisekunda).
• Przycisk gestów/menu radialne – przycisk gestów na myszy CadMouse otwiera specyficzne dla środowiska menu radialne. Proste przesunięcie kursora w lewo, prawo, w górę czy w dół aktywuje wybraną komendę.
• Optymalnie dopracowana podstawa PTFE – z uwagi na to, że 3Dconnexion specjalizuje się w branży CAD, dużą wagę przywiązuje do wpływu materiałów i geometrii na tarcie statyczne i kinetyczne w trakcie ruchu myszą. To szczególnie ważne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zaawansowani specjaliści CAD mogą wykonywać ruchy myszką o łącznej długości nawet do 1 km na tydzień. Mysz CadMouse firmy 3Dconnexion jest wyposażona w optymalnie opracowaną podstawę wykonaną z materiału PTFE, który ma jeden z najniższych współczynników tarcia po powierzchni, co prowadzi do prawie idealnej równowagi. Rezultat? CadMouse porusza się dokładnie tak, jak tego chcesz – cały czas.

Myszka CadMouse firmy 3Dconnexion dostępna będzie na rynku pod koniec lutego w sugerowanej cenie 99 EUR. W momencie wprowadzenia na rynek urządzenie wspierane będzie przez systemy Microsoft Windows 8, Windows 7 oraz Windows Vista.

 

www.3dconnexion.pl/products/cadmouse

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English