Nowoczesna stacja transformatorowa w Ujściu koło Piły

Enea

W Wielkopolsce powstała nowa stacja transformatorowo-rozdzielcza,  która  wzmocni bezpieczeństwo i poprawi jakość dostaw energii elektrycznej na obszarze powiatów pilskiego i chodzieskiego. Nowoczesny obiekt już zasila  przedsiębiorstwa i okolicznych mieszkańców.
Zlokalizowana w miejscowości Ługi Ujskie koło Piły stacja transformatorowa  to kolejna inwestycja ENEA Operator, która powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną w gminie Ujście. Dynamicznie rozwijające się duże zakłady produkcyjne  oraz  liczne mniejsze przedsiębiorstwa zyskały pewność zasilania, ponieważ  nowo powstały  GPZ (Główny Punkt Zasilania)  w istotny sposób obniżył ryzyko wystąpienia nieplanowanych przerw w dostawie  energii elektrycznej.
Dzięki  inwestycji  znacząco  poprawi się także bezpieczeństwo energetyczne   gminy Ujście oraz  gmin sąsiednich: Kaczory, Chodzież, Czarnków, Trzcianka i Miasto Piła. Nową jakość w dostawie energii elektrycznej odczują nie tylko przedsiębiorstwa, ale również mieszkańcy Ujścia i okolic,  osiedla domków jednorodzinnych Ługi Ujskie a także  mieszkańcy pilskiego osiedla  Motylewo.
Jednym z zadań nowopowstałej stacji transformatorowej jest odciążenie i wzmocnienie infrastruktury zlokalizowanej w Pile  – mówi  Marek Szymankiewicz wiceprezes ENEA Operator ds. Infrastruktury Sieciowej. Dzięki temu uwolniliśmy znaczną ilość mocy, z której teraz będą mogli skorzystać przedsiębiorcy i mieszkańcy w Pile.
Uruchomiona  stacja transformatorowa została przygotowana również do współpracy z już istniejącymi odnawialnymi źródłami energii elektrycznej  a w przyszłości  umożliwi także przyłączenie nowych instalacji wytwórczych. Dzięki zastosowanym najnowszym  rozwiązaniom technicznym obiekt spełnia najwyższe standardy technologiczne, co z pewnością przełoży się na  poprawę parametrów i niezawodności dostaw  energii elektrycznej w północnej Wielkopolsce.

 

Źródło: Enea Operator

Authors

Related posts

Góra
English