Projekt spółki General Motors Manufacturing Poland zatwierdzony przez Komisję Europejską

General Motors Poland -Opel_Gliwice_maly

Komisja Europejska przyznała spółce General Motors Manufacturing Poland (GMMP) dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki nowej inwestycji o wartości ponad 247 mln zł w województwie śląskim powstanie 151 nowych miejsc pracy.
Dofinansowania udzielono w ramach działania 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), na lata 2007-2013. Projekt spółki GMMP pn. „Uruchomienie produkcji samochodów Astra IV generacji w wersji trzy- i czterodrzwiowej” realizowany jest w Gliwicach. Przyznane wsparcie wynosi ok. 59,5 mln zł.
Celem realizowanego w Gliwicach projektu jest wdrożenie do produkcji i wprowadzenie na rynek światowy innowacji produktowej – samochodu Opel Astra IV generacji w wersji trzy- (HB3) i czterodrzwiowej (NB4). Dodatkowo spółka zdecydowała się wdrożyć dwie innowacje organizacyjne: program podnoszenia kompetencji kierowniczych oraz system zarządzania informacją. Realizacja projektu przyczyni się także do zacieśnienia współpracy z innymi przedsiębiorstwami klastra motoryzacyjnego „Silesia Automotive”,  w którym działa GMMP i Wydziałem Mechaniki Politechniki Śląskiej.
W ramach projektu zaplanowano powstanie Centrum Kompetencji, które obejmuje zespół wyspecjalizowanych inżynierów ściśle dedykowanych pracy w obszarze badań i rozwoju.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Authors

Related posts

Góra
English