Zbiornik aluminiowy ze zintegrowanymi zaworami do systemów filtracyjnych (Seria 355)

ASCO tank-355-small_maly
W ofercie ASCO Numatics pojawił się Zbiornik aluminiowy ze zintegrowanymi zaworami do systemów filtracyjnych (Serii 355).
Innowacyjna konstrukcja profilu zbiornika serii 355 ma opatentowaną konstrukcję wylotu i tym samym oferuje bardzo wysoki przepływ, dodatkową korzyścią jest również prosta instalacja oraz łatwa konserwacja zbiornika. Zadziałanie zaworu na zintegrowanym zbiorniku powoduje o wiele bardziej wydajną skuteczność filtracji.
Zbiornik aluminiowy serii 355 nie tylko spełnia europejską dyrektywę PED 97/23 / WE z modułem B1+D, ale również ma oznaczenie CE, a także spełnia szereg wymagań klientów w zakresie kompletnego zmontowanego układu zbiornika, zamiast oddzielnych elementów. Zbiornik może być w pełni dostosowany w zależności od potrzeb pod względem odległości zaworów oraz uchwytów montażowych o długości nawet do 3 m. ASCO Numatics oferuje również rysunki CAD całego zbiornika serii 355, który jest dostępny w różnych formatach nieodpłatnie.
Aluminiowy zbiornik serii 355 firmy ASCO Numatics ma wiele zalet w porównaniu do spawanych zbiorników ze stali. Anodowane aluminium z którego wykonany jest Tank serii 355 ma dużą odporność na korozję. W zbiornikach spawanych korozja złączy spawalniczych jest spowodowana przez kondensat w sprężonym powietrzu, podczas gdy profile aluminiowe nie wymagają spoin. Kolejną główną zaletą zbiornika aluminiowego serii 355 w porównaniu ze zbiornikami stalowymi to między innymi zmniejszona waga oraz brak uszkodzeń farby powstałych na skutek montażu lub instalacji. Prosta instalacja zbiornika serii 355 możliwa jest dzięki zintegrowanym gniazdom montażowym. Zbiornik ma z obydwu stron przyłącza zasilające sprężonym powietrzem oraz przyłącza do spustu kondensatu i manometrów.
Zbiornik serii 355 dostępny jest w wersji z zaworem oraz możliwością wyboru systemu oraz napięć cewek lub jako wersja sterowana pneumatycznie w wersji pojedynczej lub podwójnej membrany do zewnętrznych przystosowanych do zaworów pilotowych lub skrzynek zaworów pilotowych. Elektrozawory zintegrowane ze zbiornikiem mają cewki klasy F w obudowie epoksydowej. Zbiornik dostępny jest z cewkami przeznaczonymi do pracy w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z Dyrektywą ATEX 94/9 / WE.  Do stref 21 + 22 mogą być zamontowane dodatkowe atesty jak choćby atest NEMA, które również są dostępne.
Zbiornik aluminiowy serii 355 firmy ASCO Numatics to kompletny, elastyczny oraz efektywny kosztowo system przeznaczony specjalnie z myślą o rynku przemysłowych kolektorów pyłu (DCS). Prezentowany produkt produkowany jest w Polsce.

Skrócona specyfikacja techniczna:
– rozmiar zbiornika: 8”
– długość zbiornika: maks. do 3000 mm
– liczba zaworów: 1–18 (opcjonalnie dostępna większa liczba)
– zakres temperatur: -20°C to +100°C
– ciśnienie robocze:  min. 1 bar, maks. 8 bar
– ciśnienie bezpieczne: 11,5 bar

 

Źródło: ASCO Numatics

Authors

Related posts

Góra
English