Zapięcie trzpieniowe GN 416

Elesa 154747-zamkniecie-trzpieniowe-b80221-original-1422364857_maly

Firma ELESA+GANTER rozszerzyła grupę elementów ustalających o nowy produkt – zamknięcie trzpieniowe o oznaczeniu GN 416. Element ten idealnie nadaje się do szybkiego blokowania ruchomych i często regulowanych części maszyn, w tym pozycji różnych narzędzi. Może być także z powodzeniem stosowany do szybkiego zamykania osłon uchylnych i przesuwnych.
Konstrukcja zamknięcia GN 416 bazuje na korpusie wykonanym ze stopu cynku, malowanym proszkowo na kolor czarny RAL 9005. Wewnątrz korpusu, na nierdzewnej sprężynie (AISI 301), przemieszcza się ocynkowany stalowy trzpień. Zamknięcie obsługuje się dźwignią z poliamidu w kolorze czarnym, która w połączeniu z czarną powłoką korpusu, wpływa na estetyczny wygląd produktu.
Charakterystyczna jest zasada działania zamknięcia, które zależnie ma, lub nie, zabezpieczenie przed przypadkowym wysunięciem lub wciśnięciem trzpienia w skrajnych pozycjach. Typ L1 i R1 umożliwia zablokowanie trzpienia w pozycji wysuniętej oraz odwiedzionej, odpowiednio, poprzez przekręcenie dźwigni w lewo lub w prawo. Typ S nie ma takich możliwości. Ramię dźwigni porusza się tu w prostym rowku korpusu, uniemożliwiając obracanie się trzpienia.

Elesa 154748-dostepne-wersje-zamkniecia-trzpieniowego-d55a72-large-1422365057_maly
Łatwy montaż, jak i regulację, umożliwiają fasolowe otwory wykonane w kołnierzu. Przystosowane zostały do współpracy z podkładkami ISO 7092.
Dzięki wykonaniu w wersjach L1 lub R1, zamknięcie trzpieniowe GN 416 bardzo dobrze sprawdzi się jako zabezpieczenie w środowisku, gdzie występują duże drgania oraz aplikacjach narażonych na mimowolne, przypadkowe działanie operatora. Zestawienie użytych materiałów (stop cynku, stal ocynkowana, poliamid) gwarantuje też odporność na warunki atmosferyczne.

 

Źródło: ELESA+GANTER

Authors

Related posts

Góra
English