Wkład Alstom Konstal w niemieckie projekty kolejowe w 2014 roku

???????????????????????

Alstom Transport w Niemczech podsumowuje dobry 2014 rok: firma dostarczyła łącznie 201 nowych pociągów wyprodukowanych w zakładzie w Salzgitter w 2014 roku oraz uzyskała niezbędne świadectwa homologacyjne od niemieckich władz odpowiedzialnych za transport kolejowy.
W 2014 roku najczęściej zamawianym pociągiem była Coradia Lint z silnikiem diesla a Alstom przekazał 141 tych pociągów do eksploatacji takim klientom jak Netinera, Deutsche Bahn i  Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen (LNVG). W ramach tych dostaw uwzględnione są pociągi eksploatowane przez vlexx GmbH w imieniu NETINERA, które kursują w Nadrenii-Palatynacie, Hesji i kraju Saary łącząc miasta takie jak Mainz i Rüsselsheim z lotniskiem we Frankfurcie, na trasach pomiędzy Frankfurtem a Saarbrücken oraz Koblenz i Kaiserslautern.
Fabryka Alstom w Polsce wnosi wkład w projekty kolejowe dedykowane rynkowi w Niemczech, dostarczając komponenty wyprodukowane w Chorzowie. W 2014 roku Alstom Konstal wyprodukował  i  dostarczył pudła wagonów dla następujących projektów: Lint Dieselnetz (DB AG), Lint LNVG VII, Lint Dieselnetz Sudwest (Netinera), Lint Eifel-Westerwald-Sieg Abellio (EWS). Polska fabryka Alstom Transport zatrudnia 1000 osób.
Udział zakładu w Chorzowie w produkcji był kluczowy dla dostaw zgodnych z zamówieniem. Polska fabryka Alstom Transport jest cenionym centrum kompetencyjnym w ramach Grupy, które produkuje i dostarcza komponenty dla projektów Alstom na całym świecie.  Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że tak wymagający rynek niemiecki docenia nasze komponenty  dla pociągów regionalnych. W 2015 roku dostarczymy pudła wagonów do 85 pociagów Coradia Lint –  powiedział Radosław Banach, Prezes Alstom Konstal.
Alstom również  uzyskał homologacje  dla 91 nowych pociągów regionalnych Coradia Lint od władz odpowiedzialnych za niemiecki transport kolejowy już pół roku przed planowanym rozpoczęciem eksploatacji. Tak było w przypadku 63 pociągów regionalnych dla vlexx GmbH i 28 pociągów Coradia Lint dla  LNVG.

 

Źródło: Alstom

Authors

Related posts

Góra
English