Roboty w ASTOR Innovation Room przyspieszają dzięki nowym technologiom chwytaków

Kawasaki nowy_chwytak01_maly

W Krakowie na ulicy Smoleńsk 29 można obejrzeć interaktywną wystawę robotyki, na której padają kolejne rekordy efektywności. Tym razem sam siebie prześcignął robot Kawasaki ZD130S służący do przenoszenia paczek. Jego rekord życiowy to teraz 9 minut zamiast 12 – na przeniesienie w dwa miejsca 150 kilogramów.
Robot Kawasaki ZD130S przenosi 30 pięciokilogramowych paczek z taśmociągu pod owijarkę, a następnie te same 150 kilogramów odkłada z powrotem na miejsce startowe (tzw. cykl „pobierz – odłóż”). I to wszystko w 9 minut! Czas trwania aplikacji został zmniejszony o 30% – gdzie tkwi sukces rekordu życiowego robota?
W macie ssącej firmy Schmalz, odpowiedniemu zamocowaniu jej do robota (za pomocą systemu chwytaków FXP i FMP) oraz optymalizacji oprogramowania obsługującego robota. Firma Schmalz jest znanym na świecie producentem systemów podciśnieniowych.
Zastosowane środki pozwoliły na poprawę trajektorii i optymalizację prędkości pracy robota, optymalizację czasu zassania i puszczenia przez chwytak. Wszystko to wpłynęło pozytywnie na ograniczenie czasu aplikacji właśnie o 30% oraz podniesienie jej niezawodności – także dzięki minimalizacji elementów możliwych do uszkodzenia.

www.mocinnowacji.pl

Authors

Related posts

Góra
English