Powstanie Centrum Zaawansowanych Technologii Laserowych

KPT

Centrum Zaawansowanych Technologii Laserowych powstanie przy  Kieleckim Parku Technologicznym. Nowa jednostka zacznie działać w drugiej połowie roku.
– Centrum jest tworzone  głównie z myślą o lokatorach Parku, działających w branży metalowej oraz zajmujących się budową specjalistycznych maszyn, szytych na miarę, ale  będzie także dostępne dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą – informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. Obecnie instytucja przygotowuje pomieszczenia w których staną maszyny.
Wkrótce ogłosimy przetargi na ich zakup. Wcześniej przyglądaliśmy się, jak tego typu jednostki funkcjonują w innych miastach i krajach. Doskonałym przykładem jest turecka fabryka w miejscowości Bursa, która zatrudnia ponad tysiąc osób – informuje Szymon Mazurkiewicz.
Jak podkreśla,  KPT na realizację zadania pozyska środki z Unii Europejskiej. W sumie w planach na realizację zadania zarezerwowano 5 milionów złotych. Ważnym elementem działalności Centrum Zaawansowanych Technologii Laserowych będzie prowadzenie szkoleń dotyczących m.in. rozwoju technologii metalowych.

Źródło: KPT

Authors
Góra
English