Via Technika Obróbki Powierzchniowej zakończyła reinwestycję

Firma VIA Technika Obróbki Powierzchniowej na przełomie roku ukończyła inwestycję w nowe maszyny w fabryce w Komornikach (gm. Środa Śląska) na terenie LSSE.
Innowacyjny projekt zakładał m.in. uruchomienie ultranowoczesnej odtłuszczarki oraz powiększenie hali magazynowo produkcyjnej. Nowa inwestycja pozwoliła na ośmiokrotne zwiększenie mocy wydajnościowej przedsiębiorstwa oraz potwierdziła pozycję lidera firmy w Polsce w zakresie procesów odtłuszczania przemysłowego oraz obróbki wibrościernej.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej współpracuje przede wszystkim z branżą automotive (główni klienci to: Gedia Poland, HMT, Fiuka, Schurholz oraz Kirchhoff). Ostatnie inwestycje w firmie VIA oznaczają nowe możliwości dla sektora motoryzacyjnego, branży lotniczej, a także pozostałych dziedzin zajmujących się formowaniem części metalowych.
Proces mycia i odtłuszczania części odbywa się w warunkach całkowitej próżni w jednej komorze roboczej, dzięki czemu w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami działającymi w atmosferze powietrza, oferuje większe bezpieczeństwo jak również znacząco poprawia wydajność. Suszenie próżniowe i seryjny kondensator gwarantują uzyskanie najniższej wartości emisji i NDS w środowisku pracy.

VIA
Przepustowość odtłuszczarki to 5–6 partii/godz., w zależności od programu mycia oraz geometrii części. Zakładając maksymalne obciążenie partii na 1300 kg, VIA jest w stanie przygotować swoim klientom ok. 6 ton gotowych, odtłuszczonych części w ciągu 1 godziny. Napięcie powierzchniowe (energia powierzchniowa), które firma VIA osiąga dzięki nowej technologii to ponad 44mN/m. Na chwilę obecną VIA jest jedyną w Polsce firmą outsourcingową, która zapewnia tak wysoki poziom odtłuszczenia części.

Źródło: LSSE

Authors

Related posts

Góra
English