Ręczny i tani skaner 3D

 

Fuel3D_maly

Firma Fuel3D zaprezentowała podczas targów CES urządzenie o nazwie SCANIFY, podręczny i łatwy w obsłudze skaner 3D zbudowany, aby umożliwić skanowanie obiektów 3D w kolorze w wysokiej rozdzielczości w czasie krótszym niż sekunda. Konsumenci nie muszą więc polegać wyłącznie na szablonach oferowanych w postaci cyfrowej (np. w Internecie).
SCANIFY przeznaczony jest do wielu aplikacji 3D, takich jak drukowanie 3D i personalizacja, jak również aplikacje takie jak animacja 3D dzieł sztuki. Bez możliwości przekształcania obiektów ze świata rzeczywistego w wysokiej jakości modele 3D szybko i efektywnie, konsumenci nie mogą w pełni wykorzystać potencjał druku 3D. SCANIFY umożliwia takie operacje nawet laikowi.
SCANIFY umożliwia klientom przekształcanie wysoce skomplikowanych obiektów – takich jak np. ludzka twarz – w szczegółowy, kolorowy model 3D, a wykonuje to tak szybko, jak robi się zdjęcie za pomocą aparatu cyfrowego.
Według producenta SCANIFY jest przełomowy w trzech kluczowych sposobów:
– prędkość: SCANIFY jest pierwszym na świecie skanerem 3D łączącym wstępnie skalibrowany obraz z kamer stereo z fotometrycznym obrazowaniem przechwytującym trójwymiarowy w dziesiątej części sekundy. Taka szybkość przechwytywania daje SCANIFY unikalną możliwość skanowania obiektów będących w ruchu;
– łatwość użytkowania: SCANIFY obsługuje się tak jak typowy aparat cyfrowy.
– przystępność: skaner potrafi uchwycić kolory aż do rozmiarów detali wielkości 0,35 mm, a został wstępnie wyceniony na 1490 USD, SCANIFY kosztuje więc mniej niż dziesiątą część profesjonalnego systemu skanowania 3D, które uchwycić podobny poziom szczegółowości.
SCANIFY dostarczany będzie wraz z oprogramowaniem Fuel3D Studio, który umożliwia skanowanie, przetwarzanie oraz eksportowanie do popularnych formatów plików do druku 3D.
SCANIFY dostępny jest obecnie dla amerykańskich konsumentów w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego Fuel3D, wysyłka ma się rozpocząć się w pierwszym kwartale 2015 roku. Urządzenie będzie ogólnie dostępne w drugim kwartale 2015 roku.

 

www.fuel-3d.com

 

Authors

Related posts

Góra
English