NX CAD Podstawy modelowania – bezpłatna książka w PDF

NX-CAD_Podstawy-okladka_maly

Spółka CAMdivision przygotowała podręcznik do podstaw modelowania w NX CAD. Publikacja liczy 300 stron i jest dostępna bezpłatnie w formacie PDF wraz z dodatkowymi plikami do ćwiczeń i filmami instruktażowymi.
Publikacja jest dostępna w formie pliku PDF, a całości dopełniają pliki do ćwiczeń i filmy instruktażowe, na całość składa się więc:
NX CAD Podstawy modelowania – książka w PDF – 300 str. – całość 58 MB,
Pliki 3D do ćwiczeń – spakowane RAR – całość 30 MB,
Filmy instruktażowe do ćwiczeń – spakowane RAR – całość 1 GB.

Podręcznik składa się z pięciu części:
1) NX CAD – Informacje wstępne,
2) NX CAD – Projektowanie elementów,
3) NX Synchronous Technology 3D,
4) NX Synchronous Technology 2D,
5) NX Realize Shape.

Zawartość poszczególnych części
Część I i II powstała na bazie oryginalnego skryptu autorstwa Dariusza Jóźwiaka i ma za zadanie przekazanie najważniejszych informacji umożliwiających rozpoczęcie pracy z programem NX w środowisku modelowania. W części pierwszej zebrano informacje wstępne – opisano w nich proces instalacji i konfiguracji NX, interfejs, nazewnictwo użyte w skrypcie, oraz ogólnie metody wskazywania obiektów i wybierania poleceń. W części drugiej przedstawiono krok po kroku proces projektowania części. Część ta ma przekazać informacje o jednym z możliwych sposobów pracy. Autor nie skupiał się w niej na opisaniu wszystkich narzędzi i opcji, ale zagwarantował, że jej lektura umożliwi poznanie podstawowych narzędzi i „oswojenie” się z interfejsem. Ponieważ polecenia są zbudowane schematycznie i posiadają podobny interfejs, opanowanie narzędzia w jednym poleceniu umożliwi opanowanie innych poleceń, wykorzystujących te same narzędzia np. narzędzie wskazywania krzywych jest oznaczone tą samą ikoną we wszystkich poleceniach wymagających wskazania krzywych (tworzenie złożeń oraz rysunków wykonawczych i zestawieniowych jest dostępne w pełnej, drukowanej wersji).

Części III, IV i V są autorstwa Marcina Antosiewicza, skierowane są do tych osób, którze chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST) w środowisku NX, jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać Synchronous Technology, Synchronous Modeling i Realize Shape. Część III pozwali poznać sposoby pracy z Technologią Synchroniczną przy modelowaniu przestrzennym (Synchronous Modeling).

Część IV wprowadzi w unikalne możliwości Synchronous Technology w środowisku 2D. Część V podręcznika poświęcona została nowemu narzędziu pozwalającemu na intuicyjne i swobodne modelowanie 3D, jakim jest Realize Shape.

Pełna wersja podręcznika jest rozbudowana o środowisko Złożeń (NX Assembly) i tworzenia Dokumentacji (NX Drafting) – będzie dostępna w wersji drukowanej w lutym 2015 r.

Podręcznik można zamówić na stronie: http://camdivision.pl/nx-cad-podstawy-ksiazka.html
Tutaj można przejrzeć podręcznik on-line:
– podgląd w technologii Flash (Windows): http://bit.ly/1sVv4gv
– podgląd w technologii HTML5 (Android, iOS): http://bit.ly/1t93ceL

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English