Kamera termowizyjna Therm-App

ThermApp

Firma OPGAL Optronic Industries z Izraela oferuje produkt pod nazwą Therm-App.
Therm-App przekształca dowolny smartfon z systemem Android 4.1 i wyżej oraz z interfejsem mikro USB OTG w pomiarową kamerę termowizyjną o wysokiej rozdzielczości termicznej i geometrycznej oraz w termiczną kamerę obserwacyjną dziennego i nocnego widzenia.

ThermApp1
To lekkie (140 g) i o małych gabarytach (55x65x40 mm) urządzenie montowane jest na smartfonie. Po podłączeniu telefon staje się dotykowym ekranem i może służyć do wyświetlania, nagrywania i udostępniania obrazów termograficznych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, taki zestaw może być wykorzystywany w utrzymaniu ruchu, elektroenergetyce, budownictwie, klimatyzacji, ochronie mienia i osób oraz w ratownictwie.
Przygotowanie kamery do użytkowania nie wymaga specjalnej instalacji ani wiedzy technicznej. Wystarczy pobrać aplikację Therm-App z Google Play, zamontować urządzenie Therm-App na posiadanym telefonie z systemem Android, podłączyć kabel USB OTG dostarczany w standardowym zestawie i mamy gotowe urządzenie do eksploracji naszego świata w podczerwieni.
Therm-App oferuje rozdzielczość 384×288 pikseli, tj. 110 592 pikseli obrazu termowizyjnego na ekranie smartfona oraz czułość termiczną na poziomie 70 mK.
Aplikacja Therm-App udostępnia kilka palet termograficznych. Skala szarości idealna jest do obserwacji w nocy. Natomiast palety żelaza lub tęczy pozwalają dopasować obraz do potrzeb w trybie pomiarowym. Producent gwarantuje możliwość pomiaru temperatury w zakresie +5ºC do +90°C. Poprawność zapewniona jest dzięki możliwości zmiany wartości dwóch najważniejszych parametrów – współczynnika emisyjności oraz temperatury otoczenia. Temperatura pracy kamerki -10°C do +50°C.
Bardzo łatwo można zapisywać termogramy (JPG, scr), nagrywać filmy termiczne (MP4) oraz wysłać je innym osobom za pomocą sieci społecznościowych, czy też standardowych aplikacji e-mail.
Therm-App, dzięki modułowej strukturze i rosnącej liczbie akcesoriów, będzie mógł zaspokajać zmieniające się potrzeby i wymagania potencjalnych użytkowników. Na przykład, wymienny teleobiektyw 19 mm (19°x14°) zapewnia skuteczne wykrywanie odległych celów, a szerokie pole widzenia udostępnia wymienny obiektyw szerokokątny 6,8 mm (55°x41°)
Mały pobór prądu i zasilanie na poziomie 0,5 W w zupełności wystarczą do funkcjonowania Therm-App. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowego, zewnętrznego źródła zasilania oprócz wymiennej baterii smartfona.
Uniwersalne złącze zapewnia, że​​ kamera Therm-App pasuje doskonale do większości smartfonów. Ponadto, jedno urządzenie może być współużytkowane przez wielu użytkowników, oferując wygodę przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.
Dużą zaletą jest otwarty charakter aplikacji Therm-App co sprawia, że rosnąca społeczność programistów, za pomocą zestawu deweloperskiego SDK, rozbudowuje możliwości funkcjonalne. Będzie można znaleźć innowacyjne rozwiązania i zastosowania. Dzięki temu wydajność urządzenia będzie wzrastać.

www.termowizja.eu

http://therm-app.com

Authors

Related posts

Góra
English