ABC Automotive Poland inwestuje w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

W dniu 14 stycznia 2015 r. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zawarł umowę sprzedaży nieruchomości z firmą ABC Automotive Poland. Zakupiona przez inwestora działka ma powierzchnię 2650 ha i zostanie na niej wybudowana hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem biurowym o łącznej powierzchni około 13 000 m². Dzięki tej inwestycji firma ABC Automotive Poland planuje utworzenie nowych miejsc pracy a tym samym zatrudnienie docelowo ok. 150 pracowników. Planowany termin zakończenia budowy hali przewidywany jest na rok 2016.
Jest to kolejny inwestor, dzięki któremu konsekwentnie realizujemy założoną przez nas strategię dotyczącą planów sprzedaży terenów, przygotowanych pod inwestycje. Liczę na to, że w ciągu najbliższego roku w ramach tego projektu, zostanie wybudowana nowoczesna hala produkcyjna z komfortowymi miejscami pracy – podkreśla Andrzej Półgrabski, Prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Firma ABC Automotive Poland wchodzi w skład kanadyjskiego przedsiębiorstwa ABC Group, o prywatnym kapitale. ABC Group swoją działalność rozpoczęła w 1974 r., zaś jej siedziba znajduje się w Toronto. Jest ona jedną z wiodących firm, zajmujących się produkcją systemów samochodowych i ich komponentów przeznaczonych do sprzedaży na całym świecie. Aktualnie firma ABC Group zarządzana jest przez Prezesa i dyrektora generalnego Helgę Schmidt, która od 1980 r. jest członkiem Zarządu i odegrała kluczową rolę w rozwoju firmy.
Profil działalności przedsiębiorstwa to w głównym stopniu produkcja szerokiej gamy systemów samochodowych dla producentów OEM (Orginal Equipment Manufacturers) w skali globalnej.  Ponadto ABC Group koncentruje się na dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań produktowych dla klientów, od koncepcji projektu do produkcji i montażu. W chwili obecnej firma posiada dwadzieścia siedem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie, m. in. w Kanadzie, USA, Chinach i Meksyku. Fabryka w Bydgoszczy będzie pierwszym zakładem tej firmy w Polsce. Koncepcyjnie firma ABC Group planuje sprzedaż swoich produktów na sześciu głównych rynkach: Europy, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Korei, Chin i Indii.
Jestem przekonany, że ulokowanie firmy o globalnym zasięgu na terenie Bydgoszczy to dobra inwestycja. W tej chwili pracujemy nad kilkunastoma projektami, których celem jest m.in. zapewnienie, a tym samym stworzenie jak najbardziej korzystnych warunków dla przedsiębiorców, którzy lokalizują swoje fabryki i tworzą nowe miejsca pracy w Bydgoszczy. Chcemy, aby nasze działania, zaplanowane według ściśle ustalonej strategii, przyczyniały się do pozyskania kolejnych inwestorów, którzy w dużym stopniu mają wpływ na dynamikę rozwoju gospodarczego naszego miasta – twierdzi Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy.
Stały wzrost i rozwój firmy ABC Group w ciągu ostatnich lat jest wynikiem m.in. wizji, entuzjazmu, poszukiwania nowych wyzwań i rozszerzania możliwości innowacji w branży samochodowej. Dzięki tak wyznaczonej i nakreślonej strategii rozwoju ABC Group jest jednym z globalnych przedsiębiorstw zajmującą się przetwórstwem tworzyw sztucznych, systemów i części dla światowego przemysłu motoryzacyjnego.

 

Źródło: Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny

 

ABCautomotive

Authors

Related posts

Góra
English