Gama Sygnalizatorów Optycznych (Visual Alarm Devices) Marki Eaton zdobyła najwyższy certyfikat bezpieczeństwa w Polsce

LX_Range - Image 1_maly

Eaton – firma specjalizująca się w zarządzaniu energią  informuje, że sygnalizatory VAD  linii Fulleon LX otrzymały certyfikat CNBOP (Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej – rządowej jednostki certyfikującej wyroby służące ochronie  przeciwpożarowej). Potwierdzenie zgodności urządzeń z najbardziej rygorystycznym polskim certyfikatem przeciwpożarowym umacnia wysokie standardy bezpieczeństwa produktów serii LX.
Ten certyfikat nie tylko uznaje wyjątkowo wysoki standard bezpieczeństwa, który zapewnia gama produktów LX, ale także nieustające zaangażowanie firmy Eaton w dostarczanie naszym klientom rozwiązań spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa – twierdzi Peter Regan, product marketing manager w firmie Eaton. – Uważamy uzyskanie certyfikatu CNBOP dla rodziny sygnalizatorów LX za duży powód do zadowolenia.
CNBOP to polski organ notyfikowany przez Komisję Europejską w ramach dyrektywy budowlanej 89/106/EEC. Działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa pożarowego poprzez przeprowadzanie i dostarczanie ekspertyz technicznych oceniających działanie produktów stosowanych do ochrony przeciwpożarowej. Urządzenia sygnalizacji optycznej gamy LX musiały przejść rygorystyczny proces diagnozy swoich technicznych możliwości, aby uzyskać certyfikat CNBOP.
Seria produktów LX marki Eaton z opatentowaną technologią soczewek została początkowo poddana próbie na zgodność z egzekwowanym od niedawna standardem EN 54-23, jednolitym dla urządzeń VAD, mającym na celu zwiększenie bezpieczeństwa w obszarach o wysokim poziomie hałasu oraz polepszenie notyfikacji dla osób niedosłyszących. Standard UE, który wszedł w życie w styczniu 2014 wymaga, aby światło na poziomie  0,4 luksa na metr kwadratowy było rozproszone w całym obszarze działania.
Linia urządzeń LX bazuje na znanych platformach produktów Fulleon, z kompatybilnością wsteczną dla wielu wariantów, zapewniającą łatwiejsza instalację oraz gwarancję niezawodności i wydajności. Gama składa się z sześciu produktów, obejmując zarówno urządzenia montowane na ścianie, jak i na suficie. Wszystkie z nich są wyposażone w opatentowaną technologię soczewki, będącą skuteczną odpowiedzią na wyzwanie stworzenia urządzenia, które pokrywa światłem obszar 7,5 metrów, pozostając jednocześnie energooszczędnym.
Eaton to pierwsza firma na rynku, która może pochwalić się rozwiązaniem niskoprądowym spełniającym wysokie wymagania normy EN 54-23, a także rozpoczęła kampanię na rzecz poprawy świadomości na temat nowych przepisów w całej branży. Jako część kampanii Eaton udostepnił wiele informacyjnych zasobów, takich jak internetowe narzędzie pomagające specjalistom określić, jakie produkty są potrzebne do danej instalacji, wzór umieszczenia sygnalizatorów, który może być nałożony na rysunki w skali, co jest dużym ułatwieniem, oraz kieszonkowy przewodnik o standardzie EN 54-23.

www.cooperfulleon.com

LX_Range - Image 2_maly

LX_Range - Image 3_maly

 

Authors

Related posts

Góra
English