Wysokowydajna platforma VSM11TM firmy WIDIA

Jak właściciele zakładów i warsztatów opisują idealne i pewne narzędzie?  Z pewnością powinno to być wysokowydajne narzędzie nadające się do wielu zastosowań, takich jak frezowanie odsadzeń, rowkowanie, frezowanie kieszeni, frezowanie skośne i z interpolacją śrubową. Wszystkie płytki do frezowania są dostępne w najnowszych gatunkach Widia Victory przeznaczonych do obróbki różnorodnych materiałów. Oczywiście, takie narzędzie powinno charakteryzować się odpowiednią wydajnością oraz żywotnością, które sprawiają, że będzie ekonomicznym wyborem dla obecnych i przyszłych zadań produkcyjnych.
Tym idealnym produktem jest nowa platforma VSM11 firmy WIDIA. – Uniwersalność i duża różnorodność oferty VSM11 zostały specjalnie opracowane i zoptymalizowane w celu zapewnienia wyższej produktywności dla warsztatów – mówi Adarsh Sowcar, menedżer ds. produktów globalnych. – Platforma VSM11, zaprojektowana w celu osiągania niskiego poboru mocy i do procesów obróbki automatowej, pozwala efektywnie zwiększyć prędkość skrawania oraz posuw, co umożliwia szybsze ukończenie pracy.
Korpusy frezów VSM11 mają integralny rowek wiórowy zaprojektowany do wydajnego odprowadzania wiórów oraz konstrukcję z hartowanej stali i utwardzone gniazda kieszeni zapewniające lepszą odporność na deformację. Dostępne są w wersjach z chwytami nasadzanymi, przykręcanymi, cylindrycznymi i Weldon wraz z wewnętrznym doprowadzaniem powietrza i chłodziwa.
Płytka 11 mm VSM11 ma zoptymalizowaną krawędź skrawająca i powierzchnię natarcia o dodatnim kącie, które zapewniają uzyskiwanie rzeczywistego kąta 90o przy jednoczesnym ograniczeniu sił skrawających i zapewnieniu doskonałego wykończenia powierzchni. Sześć gatunków WIDIA Victory i pięć geometrii stanowią kompletne portfolio pierwszego wyboru dostosowane do wielu różnych typów materiałów i operacji obróbki.
Platforma VSM11 jest przydatna dla warsztatów i zakładów z wielu powodów. Jednym narzędziem jesteśmy w stanie frezować rzeczywisty kąt przystawienia 90°, frezować rowki, kieszenie 3D, kontury wewnętrzne i zewnętrzne oraz frezować po interpolacji śrubowej i skośnej. Należy do tego dodać zredukowane siły skrawające i ulepszone działanie w procesach obróbki automatowej, a w rezultacie otrzymamy znacznie zwiększoną żywotność narzędzi.
Zestaw startowy VSM11 zawierający cztery korpusy frezów oraz płytki w gatunku WIDIA Victory WP40PM, jest przystosowany do operacji w zakresie od obróbki zgrubnej do wykańczającej  i można go zamówić u dystrybutorów WIDIA.

 

www.widia.com

Widia 4885_VSM11_malePłytki i frezy WIDIA Victory VSM11

Widia 4885_VSM11 Starter kit_male
Zestaw startowy VSM11 WIDIA Victory

Authors

Related posts

Góra
English