Spółka-córka Promotechu zwiększa moce

Dobre wyniki finansowe, zakup nowych maszyn i inwestycje w nowy zakład – oddział Promotechu w Łapach ma za sobą dobry rok. W przyszłym roku spółka zmieni siedzibę i zwiększy zatrudnienie.
Najnowszy zakup Promotechu KM to nowa, sterowana numerycznie tokarka marki HAAS, która będzie wykorzystywana pod kooperacyjną produkcję części do maszyn rolniczych i innych – stanowiącą duży udział w sprzedaży krajowej i zagranicznej firmy.
Tokarka CNC to jedna z pierwszych maszyn na liście potrzeb, którą w miarę postępu całego procesu inwestycyjnego będziemy realizować – mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM. –  Nasz park maszynowy w dużej mierze opiera się o operacje cięcia laserowego, obróbki plastycznej metali, spawania i elementach prostej obróbki mechanicznej. Kolejne inwestycje skupione będą na rozwijaniu tych głównych kompetencji, przez co będziemy w stanie oferować jeszcze większy zakres usług naszym klientom kooperacyjnym. 
Inwestycje w park maszynowy idą w parze z planami rozwojowymi spółki. W przyszłym roku oddział przeniesie się na nową działkę o powierzchni 1,46 ha, którą Promotech KM kupił w czerwcu tego roku. Obecnie spółka kończy projekt budowlany nowej siedziby, a w połowie stycznia 2015 złoży wniosek o pozwolenie na budowę.
Chcielibyśmy do końca pierwszego kwartału 2015 roku wyłonić generalnego wykonawcę i na wiosnę ruszyć z pracami budowlanymi  – mówi Karol Zadykowicz. – Celem inwestycji jest umożliwienie długofalowego, stabilnego rozwoju firmy w oparciu o rozbudowaną infrastrukturę produkcyjną – większą powierzchnię hal z możliwością optymalnego rozmieszczenia maszyn i urządzeń. Z kolei dodatkowe powierzchnie socjalno-biurowe pozwolą na zwiększenie zatrudnienia.  
Zakończenie budowy i przeprowadzka firmy do nowej siedziby planowane są na koniec przyszłego roku. Szacunkowa wartość inwestycji to 6–6,5 mln zł.
Strategia spółki, stawiająca na  rozwój produkcji w zakresie kooperacji, nawiązywanie nowych i utrzymywanie dotychczasowych kontaktów z firmami z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii przyniosła efekty w postaci dobrych wyników finansowych. Przychody Promotechu KM za rok 2014 wyniosą ok. 8,7 mln zł, a zysk netto – ok. 460 tys. zł.  Obecnie w spółce pracuje 59 osób, w nowej siedzibie zatrudnienie docelowo może wzrosnąć do 100 pracowników, z czego 76 przy bezpośredniej produkcji.

 

Źródło: Promotech

Promotech KM-tokarka CNC_maly

Authors

Related posts

Góra
English