Rusza budowa zakładu Global Steering System w Opolu

Już na początku przyszłego roku, na 2-hektarowej działce przy ul. Północnej w Opolu, ma ruszyć budowa zakładu firmy Global Steering System. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki zaangażowaniu między innymi Centrum Obsługi Inwestora działającego w ramach Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Amerykanie chcą produkować w Opolu elementy układów kierowniczych i zamierzają zatrudnić 200 osób.
Fabryka powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obok zakładów IFM Ecolink i Pasta Food Company. GSS zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała w czerwcu br.
Do Opola przekonało nas profesjonalne przyjęcie, świetna lokalizacja, a także fakt, że znajdziemy tutaj wykwalifikowaną kadrę – mówił w trakcie konferencji prasowej Zbigniew Gorczyński, członek zarządu GSS Europe.
Obiekt ma być gotowy pod koniec sierpnia, ale produkcja wystartuje dopiero w 2016 r. Na początku zatrudnienie w zakładzie znajdzie 40 osób, ale docelowo zatrudnionych w GSS będzie co najmniej 200 osób. Amerykanie chcą zainwestować w Opolu 27 mln zł. Nie ukrywają, że inwestycja to jedynie pierwszy etap, a w przyszłości zamierzają rozbudować zakład.
Obecnie szukam już osób, które będą liderami naszego projektu np. kierownika produkcji, czy osoby odpowiedzialnej za jakość – mówił Zbigniew Gorczyński. – Potem przyjdzie czas na załogę fabryki.
Nowych pracowników będą czekać szkolenia w zakładzie GSS w Chinach. Firma chce by pracownicy wiązali się z nią na dłużej, ponieważ zamierza zainwestować w ich szkolenie. Zapowiadają również, ze będą godnie płacić i na pewno nie będzie to najniższa krajowa.
Opolska fabryka będzie pierwszą europejską inwestycją koncernu GSS. Produkty mają trafiać na rynek na Starym Kontynencie. Układy kierownicze są montowane w samochodach takich marek jak Ford, Chrysler, Volkswagen, Fiat oraz Tesla.
Global Steering Systems ma swoją siedzibę w Watertown w stanie Connecticut i może się pochwalić 50-letnią tradycją. Przez ten czas przeszła liczne zmiany nazwy i właścicieli.

 

Źródło: Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

 

GSS_maly

Authors

Related posts

Góra
English