Sensor Technology 4.0: zarządzanie czujnikami dzięki dołączanemu adapterowi SmartBridge

Smartfony oraz tablety służą jako wygodne wyświetlacze i narzędzia do obsługi czujników przemysłowych.
Dzięki rozwiązaniu SmartBridge można korzystać z zalet dostępnych w handlu urządzeń mobilnych w trakcie odbioru technicznego, parametryzacji, diagnostyki, konserwacji oraz obsługi czujników przemysłowych bez konieczności wykonywania czasochłonnego okablowania czy przeprowadzania prac instalacyjnych.
„Szklana maszyna” („glass machine”) pokazuje w jaki sposób rozwiązanie SmartBridge zapewnia użytkownikom przejrzystość funkcji czujników. System składa się z adaptera oraz aplikacji na smartfony i tablety klasy PC.

Wykorzystanie smartfonów i tabletów dla potrzeb technologii czujników
Adapter SmartBridge jest wpięty w kabel zasilania czujnika, skąd czerpie energię konieczną do zasilania. Równolegle z komunikacją IO-Link z kontrolerem ustanawiane jest połączenie bezprzewodowe z urządzeniami mobilnymi.
Dzięki intuicyjnej aplikacji SmartBridge, dostępne w handlu smartfony i tablety PC ( z systemami Android i iOS) staja się wygodnymi wyświetlaczami i urządzeniami do obsługi czujników przemysłowych. Można je używać w trakcie odbioru i serwisowania czujników przemysłowych bez konieczności przeprowadzania czasochłonnej instalacji czy ingerencji w oprogramowanie sterujące.
W zależności od rodzaju zastosowania, adaptery mogą być wpinane w kable zasilające sterowników jako tymczasowe lub stałe doposażenie zawierające oprócz interfejsu IO-Link do czujnika i modułu Bluetooth również kartę pamięci. Karta ta może rejestrować dane z czujników w dłuższym czasie. Adaptery wyposażone są również w interfejs USB do odczytu zarejestrowanych danych.
Dzięki rozwiązaniu SmartBridge, nowoczesne tablety PC i smartfony stały się wygodnymi, mobilnymi urządzeniami sterującymi i wyświetlaczami z szerokim zakresem zastosowań:
– regulacja parametrów, odczyt i ponowny zapis ustawień ( „cyfrowy śrubokręt”),
– wyświetlanie zmierzonych wartości, również dla czujników z cyfrowym transferem danych ( „inteligentny multimetr”),
– rejestrowanie danych diagnostycznych i pomiarowych w dłuższych okresach czasu.

Czujniki przemysłowe w zasięgu Internetu
Dodatkowe opcje są w pełni dostępne, gdy urządzenie przenośne zostaje podłączone do Internetu poprzez WLAN lub inny standard telekomunikacyjny, taki jak GSM/UMTS/LTE. Powstaje w ten sposób mostek od czujnika do Internetu umożliwiający korzystanie ze wszystkich usług oferowanych przez Internet.
SmartBridge to mały ewolucyjny krok w kierunku komunikacji horyzontalnej koniecznej dla scenariuszy Industry 4.0.

www.pepperl-fuchs.pl

 

PF 5161_SmartBridge Adapter_malyAdapter SmartBridge, wpięty do okablowania zasilającego czujnik, ustanawia bezprzewodowe połączenie Bluetooth z urządzeniami mobilnymi

PF 5161_Glass Machine_maly

„Szklana maszyna” („glass machine”) pokazuje w jaki sposób rozwiązanie SmartBridge zapewnia przejrzystość funkcji czujników

Authors

Related posts

Góra
English