Smartwatch marki Scania

Scania 453000_highres_959779_1_maly

Scania podąża za najnowocześniejszą techniką nie tylko w konstrukcji ciężarówek, ale również w obowiązujących trendach i proponuje smartwatch, zegarek, który komunikuje się z ciężarówką. Za pomocą Scania smartwatch można szybko i wygodnie zasięgnąć informacji o zużyciu paliwa, stylu jazdy czy średniej prędkości pojazdu. Ponadto zegarek umożliwia czytanie e-maili, wiadomości tekstowych oraz zawiadamia o połączeniach telefonicznych.
Mattias Lundholm, dyrektor Scania Connected Services and Solutions, zwraca uwagę, że „inteligentne” zegarki stawiają dopiero pierwsze kroki i nie są szeroko rozpowszechnione. – Dostrzegamy jednak doskonałą możliwość zintegrowania zegarka z systemami ciężarówki, aby tą drogą przekazywać kluczowe informacje oraz monitorować i analizować dane o flocie pojazdów.
Scania opracowała smartwatch wspólnie z Sony Mobile.
Menedżer projektu ze strony firmy Scania, Jonas Svanholm dodaje: – Chcemy opracować rozwiązanie, które sprawi, że Scania Watch będzie najprawdziwszym przyjacielem kierowcy. Istniejące już aplikacje są skierowane głównie do firm transportowych i osób zarządzających logistyką. Scania Watch w połączeniu z nową aplikacją idzie o krok dalej i pomaga kierowcy w codziennej pracy.
Pierwsza wersja urządzenia powstanie w limitowanej serii 999 egzemplarzy, nazwanych „Black Griffin”. Scania będzie udoskonalać zegarek zwiększając jego użyteczność i dodając nowe funkcje poprzez aktualizacje do ściągnięcia.
Mamy nadzieję, że nowsze wersje będą dostarczać dodatkowych informacji, takich jak np. puls kierowcy – mówi Svanholm. – To zwiększy możliwości zegarka o monitorowanie zdrowia kierowcy, z korzyścią dla bezpieczeństwa.

 

Źródło: Scania

Scania 453002_highres_959779_3_maly

Authors

Related posts

Góra
English