Alfredo Leggero nowym Prezesem Zarządu Fiat Auto Poland S.A.

Fiat 141216_FAP_Alfredo_Leggero_maly

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Fiat Auto Poland S.A., powołało w skład Zarządu Spółki Alfredo Leggero powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu, którą będzie pełnił do końca obecnej kadencji Zarządu Fiat Auto Poland. Alfredo Leggero zastapił Luigi Galante, któremu powierzone zostały nowe funkcje w ramach Fiat Chrysler Automobiles.
W skład Zarządu Spółki wchodzą następujące osoby:
Alfredo Leggero – Prezes  Zarządu
Czesław Świstak – Członek Zarządu
Andrzej Piętka – Członek Zarządu
Antoni Greń – Członek Zarządu
Marek Kisz – Członek Zarządu
Prezes Zarządu Fiat Auto Poland, pan Alfredo Leggero ma 57 lat, jest absolwentem Politechniki w Neapolu, gdzie ukończył studia w dziedzinie Inżynierii Mechanicznej (1982 r.) oraz podyplomowe studia MBA na Wydziale Inżynierii Przemysłowej (1983 r.).
Już w 1983 r. rozpoczął pracę w Grupie Fiata jako Asystent Dyrektora Zakładów Alfy Romeo w Pomigliano i Arese. W latach 1987–1999 pełnił funkcje kierownicze na wydziałach produkcyjnych oraz Asystenta Dyrektora Produkcji w zakładach Fiat Auto S.p.A. W listopadzie 1998 został Dyrektorem Zakładu w Rivalta/Turynie. W grudniu 1999 r. został Dyrektorem Zakładu w Pomigliano, którą to funkcję pełnił do stycznia 2006 r. W tym samym roku objął stanowisko Plant Managera z zakładzie w Melfi-Sata, zajmując się w nim rozwojem programu World Class Manufacturing, a jednocześnie pełnił funkcję Kierownika Technologii Lakierni w obrębie Manufacturing EMEA, ze szczególnym uwzględnieniem Wydziału Lakierni w zakładzie Cassino.
W latach 2007–2009 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego w zakładzie Sevel (Atessa, Włochy), by potem do listopada 2011 r. objąć stanowisko Dyrektora Generalnego Suspension Systems Business Line i Plastic and Components Business Line w spółce Magnetti Marelli S.p.A.  oraz Dyrektora Produkcji Magneti Marelli na poziomie worldwide.
Od grudnia 2011 do listopada 2014 r. pełnił funkcję Dyrektora Produkcji i Supply Chain  regionu LATAM – Ameryka Łacińska.
Od listopada 2014 objął stanowisko Dyrektora Produkcji – Mass Market Brands w regionie EMEA, i jest odpowiedzialny za zakłady w Sevel (koło Rzymu), G. Vico (Pomigliano), Sata (Melfi), Termini Imerese (Sycylia), Kragujewac (Serbia), Tofas w Bursie (Turcja) i FAP (Tychy).

 

Authors

Related posts

Góra
English