Gekoplast inwestuje w produkcję i zapowiada 50-proc. wzrost zysku

Gekoplast, polski producent wyrobów z tworzyw sztucznych, rozbudowuje swoje moce produkcyjne i zapowiada w przyszłym roku wzrost zysku netto o ponad 30 proc. Spółka szykuje się do debiutu na NewConnect, a za rok chce się przenieść na główny parkiet warszawskiej giełdy. Ze sprzedaży akcji firma chce pozyskać ponad 10 mln zł.
– Wychodzimy do rynku z ofertą publiczną zmierzającą do sprzedaży 15 proc. akcji posiadanych przez Capital Partners Investment I FIZ – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Piotr Górowski, prezes Gekoplastu. – Oferta ma na celu sprzedaż akcji i w konsekwencji debiut na rynku NewConnect.
Gekoplast podkreśla, że ma ponad 30-proc. udział w rynku płyt komórkowych w Europie Środkowej. 7,8 proc. udziału w rynku europejskim stawia spółkę na piątym miejscu wśród producentów tego rodzaju płyt na kontynencie. Swoje wyroby firma eksportuje do większości krajów europejskich, a jej odbiorcami, poza branżą opakowań, są producenci AGD i samochodów oraz sektory budowlany i farmaceutyczny.
Spółka podkreśla, że ma solidne fundamenty, własne grunty, budynki, urządzenia techniczne i nowoczesne maszyny. Rozbudowę swych mocy produkcyjnych zamierza kontynuować także w przyszłym roku, a na inwestycje rozwojowe wyda w tym czasie kolejne 4,2 mln zł.
W 2013 roku sprzedaż spółki przekraczała 75 mln zł, a w obecnym ma wzrosnąć do 76,5 mln, by w 2015 roku sięgnąć ponad 90 mln zł. Zysk netto Gekoplastu  w tym roku przekroczy 4 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 800 tys. zł. Na przyszły rok spółka prognozuje wzrost zysku netto do ponad 6,2 mln zł.
Spółce sprzyja sytuacja na światowym rynku, na którym produkcja tworzyw sztucznych od lat rośnie średnio o 9 proc. rocznie. Jednocześnie popyt przenosi się teraz do Europy Centralnej wraz z przenoszeniem w nasz region fabryk, które są głównymi odbiorcami produktów z tworzyw sztucznych.

 

Źródło: Newseria

Gekoplast_maly

Authors

Related posts

Góra
English