Monitorowanie stanu przewodów środka smarnego

SKF HCC_Electric-hose-tear-off-control_kit1_maly

Firma SKF wprowadza na rynek nowy system monitorowania złączy przewodów (HCC, Hose Connection Control), służącego do kontrolowania stanu węży systemów smarowania maszyn budowlanych. Urządzenie to sprawdza, czy nie doszło do zerwania któregokolwiek przewodu środka smarnego, i natychmiast powiadamia operatora maszyny o wszelkich usterkach przewodu głównego doprowadzonego z pompy lub przewodów zasilających prowadzących do punktów smarowania.
System monitorowania złączy przewodów produkcji SKF jest łatwy w obsłudze i oferowany w przystępnej cenie. Pozwala zapobiegać kosztownym uszkodzeniom łożysk i nieplanowanym przestojom. Ponadto przyczynia się do istotnego ograniczenia ryzyka wypadku lub zanieczyszczenia środowiska wskutek wycieku środka smarnego. Za pomocą jednostki zasilanej prądem stałym o napięciu 12 lub 24 V monitorować można maksymalnie odpowiednio 10 lub 20 przewodów. HCC umożliwia prostą modernizację istniejącego systemu smarowania. System monitorowania można w każdej chwili rozbudować dla potrzeb obsługi większej liczby przewodów.
Na działanie systemu monitorowania złączy przewodów SKF nie wpływają długości przewodów, poziomy temperatury w otoczeniu ani różnice i straty ciśnienia. System monitorowania jest odpowiedni do nieprzewodzących środków smarnych i cieczy hydraulicznych. Charakteryzuje się maksymalnym ciśnieniem roboczym 300 bar (4351 psi) oraz zakresem temperatury eksploatacji od –40 do +70°C.
W skład systemu monitorowania złączy przewodów produkcji SKF wchodzą jednostka analizatora, złącze pełniące funkcję izolatora elektrycznego między systemem smarowania i urządzeniem dozującym środek smarny oraz kabel do analizatora. Monitorowane przewody środka smarnego muszą przewodzić prąd elektryczny.

 

SKF HCC_ElectricHose-Connection-Control-mounted-on-an-excavator-shovel_maly

Elektryczny system monitorowania złączy przewodów (HCC) zainstalowany w łyżce koparki

Żródło: SKF

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English