RRprojekt zamawia pompy procesowe Watson-Marlow

RRprojekt jest firmą zajmującą się inżynierią energetyczną i specjalizującą się w lakiernictwie przemysłowym. Z usług RRprojekt korzystają renomowane firmy przemysłu samochodowego, a także inne zakłady produkcyjne – wśród głównych klientów występuje Stomil Sanok, Bombardier czy Solaris.
Firma Stomil Sanok spotkała się z problemem przy aplikacji farb wodnych na uszczelki. Jest to bardzo precyzyjny proces, ponieważ części są wyjątkowo małe, a uzyskana warstwa farby musi być bardzo cienka. Proces produkcyjny z dotychczas stosowanymi urządzeniami był często przerywany, dochodziło do przestojów, a to miało wpływ na obniżenie wydajności pracy. Aby zapobiec podobnym sytuacjom RRprojekt dostarczyła firmie komory lakiernicze wyposażone w pompy procesowe 520U/L. RRprojekt już wcześniej korzystał z pomp Watson-Marlow, które przyniosły oczekiwane rezultaty, dlatego też i tym razem zdecydowano się na ich wdrożenie. Pompy Watson-Marlow gwarantują produkcję bez przestojów i usterek, co w rezultacie sprawia, że inwestycja w jakość zwraca się w dłuższej perspektywie czasowej.  Już od 7 lat pompy Watson-Marlow pracują przez 24 godziny na dobę bez żadnych przestojów czy usterek. Takie rozwiązania technologiczne gwarantują zakładom pewność i bezpieczeństwo produkcji.
Model pompy procesowej 520U/L firmy Watson-Marlow wyposażony jest w  niskopulsacyjną głowicę, która zapewnia precyzyjne i dokładne pompowanie. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala na wydłużenie okresu użytkowania węży i zapewnia niezawodność systemu. Pompy procesowe z serii 500 mają bardzo szerokie zastosowanie – od biotechnologii i przetwarzania produktów spożywczych, przez lakiernictwo przemysłowe, a kończąc na uzdatnianiu wody i oczyszczaniu ścieków. Węże firmy Watson-Marlow charakteryzują się wysoką odpornością na substancje żrące, są także wyjątkowo trwałe i sprawdzają się w trudnych warunkach środowiskowych.
Robert Kalamus, wspólnik RRprojekt, wyjaśnił że przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowych pomp cena odgrywała drugorzędną rolę, ponieważ jakość w produkcji jest najważniejsza. Pracownicy są zadowoleni ze zdalnego pulpitu, który pozwolił na oddzielenie „brudnej” części produkcji od operatora, który zdalnie może kontrolować aplikację. – Przez długi czas korzystaliśmy z innych pomp, ale nie były one w stanie sprostać wymaganiom tak precyzyjnych aplikacji. Pewność i bezpieczeństwo produkcji sprawiła, że postanowili rozszerzyć zastosowanie technologii Watson-Marlow na kolejny zakład – powiedział Robert Kalamus.

 

SONY DSC

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English