IBCS Poland pod nową marką

IBCS logo

Spółka IBCS Poland (wcześniej BCS Polska) zacieśnia współpracę w ramach międzynarodowej Grupy IBCS realizując strategię wzrostu pod nową marką. Nowosądecka spółka wzmocni w ten sposób pozycję Grupy, jako jednego z największych ośrodków kompetencyjnych w obszarze logistyki i informatycznych rozwiązań mobilnych na terenie Centralnej i Wschodniej Europy. Rosnące znaczenie Grupy IBCS w regionie potwierdzają również wyniki finansowe, które wzrosły w br. o 7% osiągając poziom 31, 5 mln. euro.
Przedsiębiorstwa wchodzące w skład międzynarodowej grupy IBCS tworzą jednolitą strukturę firm oferujących innowacyjne rozwiązania informatyczne dla logistyki. Należą do nich m.in. systemy magazynowe WMS, systemy monitorowania procesów i przepływu towarów na liniach produkcyjnych, rozwiązania do zarządzania procesami zachodzącymi na hali sprzedaży w sieciach handlowych, czy aplikacje mobilne dla pracowników terenowych. Obecnie IBCS Group tworzy zespół ponad 170 pracowników działających na rynku polskim, czeskim, słowackim, węgierskim i bułgarskim.
Zależy nam na dalszym wzmocnieniu pozycji w regionie, jako dostawcy specjalizowanych technologii automatycznej identyfikacji towarów. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie konkurować z międzynarodowymi firmami – podkreśla Łukasz Iwanczewski, wiceprezes zarządu IBCS Poland. – Kod kreskowy w kształcie tygrysa w naszym logo, nabrał nowoczesnej i wyrazistej stylistyki. Chcieliśmy podkreślić, że w dalszym ciągu wzmacniamy kluczowe kompetencje, dostosowując się do otoczenia i reagując na nowe wyzwania określane przez naszych klientów.

 

Od BCS Polska do IBCS Poland
BCS Polska działa na rynku od ponad 15 lat, specjalizując się w usługach doradczych i integracji rozwiązań informatycznych zapewniających przedsiębiorstwom pełną mobilność procesów logistycznych, magazynowych oraz sprzedaży.
Klienci posiadający oddziały zlokalizowane w różnych krajach Europy, a nawet świata, potrzebują dostawcy rozwiązań IT oferującego kompleksowe rozwiązania i usługi doradcze – przekonuje Łukasz Iwanczewski. – BCS Polska od wielu lat budowała kompetencje w obszarze systemów automatycznej identyfikacji towarów i rozwiązań mobilnych usprawniających procesy logistyczne. Obecnie pod marką IBCS Poland tworzymy silne centrum kompetencyjne łączące wiedzę i praktyki międzynarodowe z doświadczeniem konsultantów realizujących projekty w Polsce i za granicą.
Polska spółka odpowiada za ponad 26% przychodów całej Grupy, osiągając przychody na poziomie 8,3 mln. euro. W 50% na przychody spółki składa się sprzedaż urządzeń do identyfikacji towarów, takich partnerów jak Zebra Technologies, Motorola Solutions (obecnie Zebra Technologies), Datalogic, Honeywell / Vocollect Solutions i wielu innych. Rosnącą część przychodów stanowią usługi doradcze, które odpowiadają za 23% obrotów firmy.
Rozwiązania IBCS Poland wspierają procesy logistyczne w spółkach z sektora produkcyjnego (45% przychodów), transportu i logistyki (24%) oraz handlu (22%). Wśród spółek znajdują się takie firmy, jak Auchan Polska, Black Red White, Delphi Automotive Systems Polska, DHL Express, Farmacol, Grupa Muszkieterów (Intermarche, Bricomarche), Leroy Merlin Polska, Michelin Polska – STOMIL Olsztyn, Oriflame, Sokołów, UPS Polska, Raben, FM Polska, Unilever Polska, DPD, Colgate Palmolive, VALEO, PKP INTERCITY czy Faurecia.

 

Nowe rynki, rozwiązania i oferta
Łącząc systemy magazynowe klasy WMS z aplikacjami mobilnymi, IBCS Poland stworzył spójny pakiet rozwiązań wspierających nowoczesną logistykę w firmach różnej wielkości i wielu branż. Obok dominującego sektora produkcji, transportu i handlu firma rozwija się na rynku usług komunalnych, administracji publicznej oraz służb mundurowych. Dzięki współpracy z niemiecką spółką TTE, IBCS Poland oferuje profesjonalne systemy ewidencji materiałów wybuchowych.
Dziś systemy identyfikacji nie odnoszą się wyłącznie do jednostek magazynowych i partii na produkcji – mówi Łukasz Iwanczewski. – Systemy kodów kreskowych możemy z powodzeniem zastosować także w placówkach służby zdrowia, czy w hotelach i ośrodkach rekreacyjnych pozwalając na efektywny i bezpieczny sposób identyfikacji osób.
Ze względu na rosnące oczekiwania klientów związane ze zdalnym dostępem do aplikacji, spółka rozwinęła również ofertę oprogramowania w modelu usługowym SaaS, zapewniając przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wśród aplikacji dostępnych na zasadach wynajmu oprogramowania znajdują się zarówno aplikacje mobilne jak i magazynowe.

Authors

Related posts

Góra
English