Nowa linia do pakowania w firmie Neuca

Neuca

Neuca otworzyła w Swarzędzu linię do pakowania i przepakowywania leków oraz parafarmaceutyków. Projekt jest ważnym etapem rozwoju segmentu marek własnych i pomoże w zwiększeniu rentowności tego obszaru. Wartość inwestycji wyniosła ok. 13 mln zł.
Linia do pakowania w Swarzędzu jest kolejnym milowym krokiem w strategii rozwoju segmentu marek własnych. Dzięki inwestycji będziemy mogli uelastycznić model dostaw; dostarczać produkt na czas i w ilości oczekiwanej przez naszego klienta. Zadbamy również bezpośrednio o jakość naszych produktów poprzez nadzór nad produkcją oraz przejęcie odpowiedzialności za dopuszczenie preparatów leczniczych do obrotu. Zakład umożliwi także import nowoczesnych produktów spoza UE – powiedział prezes Piotr Sucharski.
Zakład jest zarządzany przez spółkę zależną Synoptis Industrial. Do końca miesiąca zakład jest w fazie rozruchu, a od stycznia przechodzi na normalny tryb pracy. Dzięki znajdującej się w nim linii, będą pakowane zarówno produkty marki własnej, jak i farmaceutyki na zlecenie. Moce zakładu, zajmującego 2100 m2 przy założeniu jednozmianowej pracy sięgają 6 mln opakowań rocznie.
Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych. Spółka nie poniosła wydatków związanych z zakupem nieruchomości pod budowę linii. Zakład położony jest na terenach wcześniej należących do grupy Neuca, na których znajdował się magazyn lokalny.
Zakład w Swarzędzu pozwoli wzmocnić kompetencje Synoptis Pharma w zakresie produkcji, co w efekcie pozwoli zwiększyć zaufanie farmaceutów do produktów własnych grupy. Przedsięwzięcie ma istotne znaczenie dla podwyższenia rentowności segmentu marek własnych, który systematycznie zwiększa swój udział w zysku netto grupy.
Już w pierwszych dziewięciu miesiącach sprzedaż produktów pod marką własną wygenerowała 13,7 mln zł zysku brutto, czyli o 96% więcej niż rok wcześniej. Wartość sprzedaży produktów własnych do aptek przekroczyła 41 mln zł. Na koniec września w portfolio spółka miała 325 produktów własnych. Do końca tego roku ich liczba ma wzrosnąć do 390.
Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Udział grupy w rynku hurtu aptecznego wyniósł średnio 26,1% w 2013 r.

Authors

Related posts

Góra
English