Budimex zmodernizuje instalację odazotowania i odsiarczania w EC Siekierki

PGNiG Termika SA rozstrzygnęła przetarg na dostawę i montaż instalacji odazotowania spalin oraz modernizację instalacji odsiarczania spalin dla kotła K2 w Elektrociepłowni Siekierki. Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Andritz Energy & Environment GmbH (lider, 49 proc.) i Budimeksu SA (partner, 51 proc.). Wartość oferty wynosi 62,9 mln złotych netto. Na realizację tego zadania inwestor zaplanował dwa lata.
To już kolejny w bieżącym roku kontrakt energetyczny Budimeksu. W lipcu spółka podpisała umowę na wykonanie nowego bloku energetycznego o mocy elektrycznej netto 450 MWe (megawat mocy elektrycznej) w elektrowni Turów. Inwestycję o wartości 3 mld 250 mln złotych netto Budimex realizuje w konsorcjum z Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH (lider konsorcjum z 55,38% udziałów) oraz Tecnicas Reunidas SA (partner konsorcjum z 22,31% udziałów).
Spółka jest zainteresowana realizacją kolejnych kontraktów energetycznych. Bacznie analizuje planowane inwestycje  i uczestniczy w postępowaniach przetargowych w obszarze energetyki. W związku z tym Budimex planuje też zwiększyć zatrudnienie specjalistów z branży energetycznej.

 

EC Siekierki Elektrofiltry_webElektrofiltry w EC Siekierki

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English