Grupa Kęty zainwestuje 150 mln zł w nowy zakład produkcyjny

Alupol Packaging i Alupol Packaging Kęty – spółki zależne Grupy Kęty – utworzyły spółkę Alupol Films, której zadaniem będzie realizacja inwestycji o wartości ok. 150 mln zł na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
“Zarząd Grupy Kęty informuje, iż w związku z realizacją projektu inwestycyjnego w ramach strategii rozwoju na lata 2015-2020 segmentu opakowań giętkich, polegającego na budowie nowego zakładu w specjalnej strefie ekonomicznej, w dniu 1 grudnia 2014 roku została utworzona przez spółki zależne od Grupy Kęty, tj. Alupol Packaging i Alupol Packaging Kęty – spółka pod nazwą Alupol Films Sp. z o.o. z siedzibą w Kętach” – głosi komunikat.

Alupol_maly
Dwa tygodnie temu Grupa Kęty poinformowała, że jej rada nadzorcza wyraziła zgodę na realizację projektu inwestycyjnego, polegającego na budowie nowego zakładu w SSE przez nowy podmiot, który zostanie utworzony w ramach segmentu opakowań giętkich. Podstawową działalnością nowego zakładu będzie produkcja i uszlachetnianie folii z tworzyw sztucznych oraz produkcja cylindrów stanowiących narzędzie w procesie zadruku opakowań giętkich techniką rotograwiurową. Łączna planowana kwota wydatków związanych z realizacją tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 150 mln zł. Planowany termin uruchomienia produkcji to I kwartał 2017 roku.
Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

Authors

Related posts

Góra
English