EEC: Eplan Engineering Configuration

EPLAN Engineering Center zmienia nazwę na EPLAN Engineering Configuration: nowa nazwa zostaje wprowadzona w wersji 2.4, aby podkreślić, że konfiguracja stanowi wbudowaną funkcję systemów inżynieryjnych EPLAN. Prezentacja, która będzie miała miejsce na targach SPS IPC Drives obejmuje nowe funkcjonalności EEC oraz w końcu numer wersji odpowiada numerowi wersji Platformy EPLAN.
Konfiguracja mechatroniki jest jednym z najważniejszych zagadnień w obrębie usług oferowanych przez EPLAN Engineering Center. Nazwa tego produktu, zmieniona przed rozpoczęciem targów SPS IPC Drives brzmi obecnie EPLAN Engineering Configuration, przy czym jej skrót »EEC» jest identyczny, jak poprzednio. Konfiguracja, jako kluczowa funkcjonalność znajduje teraz odzwierciedlenie w nazwie produktu. Już od wielu lat firma EPLAN oferowała narzędzia do konfiguracji mechatroniki za pośrednictwem EEC, który był wykorzystywany do konfiguracji komponentów i maszyn, a nawet złożonych projektów instalacyjnych. Decyzję o zmianie nazwy EEC podjęto biorąc pod uwagę korzyści, jakie oferuje on klientom:
• EPLAN reprezentuje „efektywną inżynierię” – standaryzacja i modularyzacja poprzez konfigurację stanowią krok decyzyjny w tym kierunku,
• spójność konfiguracji wśród wszystkich dyscyplin inżynierskich, w tym mechaniki, elektryki i oprogramowania sprawia, że w perspektywie będzie możliwa konfiguracja mechatroniczna.
Wraz ze zmianą nazwy zmienił się numer wersji EEC, który będzie teraz zsynchronizowany z wersją Platformy EPLAN. Nowa edycja 2.4 będzie miała swoją premierę na targach SPS IPC Drives. Użytkownicy chcący wykorzystać EEC do generowania schematów i szablonów montażowych 3D za pośrednictwem systemów platformy będą korzystać z jednolitych wersji. Przypisanie do systemów platformy – zwłaszcza EPLAN Electric P8 i EPLAN Pro Panel – zostało zatem uproszczone.
Nowa wersja rozwiązania konfiguracyjnego opiera się oczywiście na sprawdzonej technologii. Korzyścią dla użytkownika jest możliwość dalszego korzystania z modeli z poprzedniej wersji EEC. W wersji 2.4 wprowadzono kilka nowych funkcjonalności mogących zapewnić firmom oszczędność czasu: wraz ze stale optymalizowaną integracją z SAP, nowa wersja EEC ma standardowy serwer pozwalający efektywnie integrować własne przepływy prac użytkownika w istniejących środowiskach IT. W ramach procesu harmonizacji zmieniono również nazwę EEC One – systemu wprowadzającego do standaryzacji i automatyzacji, bazującego na środowisku Excel. Ale automatyzacja w inżynierii jest wciąż najważniejsza. Jedną z najważniejszych cech nowej wersji jest bezpośrednie sprzężenie z EPLAN Pro Panel, systemem do projektowanie szaf sterowniczych i systemów rozdzielnic w trójwymiarze.

EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 40 000 klientów i 100 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria – to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.

www.eplan.pl

 

Eplan 5311_EEC One V2.4

EEC One w wersji 2.4 ze zintegrowanymi wielofunkcyjnymi paskami narzędziowymi i dołączonym oknem wyboru makropoleceń

Authors

Related posts

Góra
English