Sprzedaj krowę, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie (za jedyne 1670 zł)

blonie_1_v3

„Sprzedaj krowę, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie” – tak reklamowała się legenda polskiego zegarmistrzostwa, marka Błonie, która ogłosiła dzisiaj powrót w nowym wydaniu. Na rynek trafił pierwszy model odświeżonej marki, w całości zaprojektowany w Polsce, inspirowany m.in. produkowanym w latach 60. ubiegłego wieku modelem Zodiak. Nowe zegarki Błonie, wydane w limitowanej i numerowanej serii 500 sztuk, dostępne są w cenie 1670 zł.
Koncepcja nowej odsłony marki Błonie opiera się na jej korzeniach sięgających polskiej tradycji zegarmistrzowskiej w połączeniu z nowoczesną technologią oraz ponadczasowym wzornictwem. Zegarek nawiązuje do modelu Zodiak m.in. indeksami, liniami przecinającymi 40-milimetrową tarczę oraz jej kolorystyką. Pod przezroczystym deklem widać wahnik w identycznym odcieniu koloru czerwonego, jaki widnieje na fladze Polski. Nowy zegarek Błonie napędza japoński automatyczny mechanizm Miyota 8215. Projektantem zegarka jest Krzysztof Kossak, a logotyp marki odświeżył inny zdolny polski twórca, kaligraf Adam Romuald Kłodecki.
Pomysł na reaktywację marki Błonie zrodził się z wielkiej pasji do zegarków i zamiłowania do polskich marek. Pamiętamy, że Błonie mają swoją znakomitą tradycję i styl, dlatego projektując zegarek mieliśmy na względzie cechy charakterystyczne dla zegarków produkowanych w latach 60. ubiegłego wieku. Od siebie dodajemy nowoczesne zacięcie – oryginalny design i współczesną technologię – mówi Michał Dunin reprezentujący markę Błonie.
Nowy zegarek Błonie jest składany za granicą, a następnie sprawdzany i regulowany w kraju przez polskiego zegarmistrza. – W chwili obecnej w Polsce nie ma linii produkcyjnych, na których mogłyby powstawać zegarki prezentujące tak wysoką jakość przy zachowaniu ustalonej ceny, w związku z czym zleciliśmy to fabryce wyposażonej w szwajcarskie maszyny, której zaufały inne znane marki, takie jak m.in. Bulova, Sopro czy Giorgio Armani. Decyzja o jej wyborze zapadła po wizycie w fabryce i konsultacjach ze współpracującym z marką zegarmistrzem – dodaje Dunin.
Pierwotnie zegarki marki Błonie produkowano w latach 1959–69 w Zakładach Mechaniczno-Precyzyjnych w Błoniu, na radzieckiej licencji. Powstało wiele modeli, m.in. Bałtyk, Błonie, Dukat, Lech, Zodiak czy też eksportowy Blonex. Po kolejnych latach działania, w których produkowane były m.in. drukarki wierszowe i mozaikowe, szybkościomierze czy też telefoniczne tarcze numerowane, przedsiębiorstwo w 2003 roku upadło. Dziś, po 11 latach od zamknięcia fabryki i 45 latach od zakończenia produkcji zegarków, marka Błonie wraca na rynek.
Jak zapowiada współtwórca odświeżonej marki, Maciej Maślak, planowany jest już kolejny model zegarka, który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany jeszcze w przyszłym roku.
W związku z tym, że zegarki przechodzą trzyetapową kontrolę jakości oraz każda sztuka jest dokładnie sprawdzana, zegarki dostępne będą dla klientów w partiach po kilkadziesiąt sztuk. Pierwsze egzemplarze będzie można nabyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, wyłącznie na stronie internetowej marki www.zegarkiblonie.pl.

Charakterystyka zegarka:
• 40-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej,
• japoński automatyczny mechanizm (Citizen) Miyota 8215,
• szafirowe, wypukłe szkło,
• szklany dekiel,
• 21 kamieni,
• wahnik w kolorze czerwieni z polskiej flagi,
• wodoszczelność do 5 atmosfer,
• częstotliwość: 21 600 vph,
• nakręcanie sprężyny napędowej automatycznie i manualnie,
• w zestawie znajdują się 2 paski wykonane prawdziwej skóry,
• klasyczne opakowanie – drewniane pudełko.

Cieszyć się należy, że zegarek Błonie jest polskiej konstrukcji, choć produkcja odbywa się za granicą. Sama firma nie ma nic wspólnego z Błoniem – mieści się w Warszawie. Idealnie byłoby, gdyby zarówno firma jak i produkcja odbywała się w tym mazowieckim mieście. Może za jakiś czas…

 

Blonie ZEGAREK_foto2_pod_danymi_tech

Blonie Onas_2

 

Oryginalny zegarek Zodiak (zdjęcie ze strony www.zegarki.info.pl):

Blonie MIDI_Zodiak

 

 

Authors
Góra
English