Pesa – nowe hale i dodatkowe miejsca pracy

PESA Tramwaj

Dzięki współpracy miasta i przeniesieniu budynku tendrowni firma Pesa może rozwijać swoją działalność. Powstaną trzy kolejne hale, a pracę w największym bydgoskim zakładzie znajdzie 500 osób.
W sumie hale zajmą powierzchnię 3 hektarów (pierwsza o pow. 5 tysięcy metrów kwadratowych, druga o pow. 10 tysięcy metrów kwadratowych, trzecia o pow. 15 tysięcy metrów kwadratowych).
Wspólnie uczestniczyliśmy w bardzo ważnym dla firmy Pesa procesie umożliwiającym rozwój i uruchomienie inwestycji, czyli przemieszczeniu tendrowni. Wiemy, że był to obiekt zabytkowy i jakie były kłopoty, by w jego miejscu powstała nowa przestrzeń dla rozwoju firmy. Pierwszym punktem naszych rozmów było umożliwienie firmie rozwoju oraz zadbanie o zabytek – zakończyła się rozbiórka obiektu, teraz odbędą się badanie techniczne dotyczące możliwości jego odbudowy – mówił prezydent Rafał Bruski.
Nie ukrywam, że miałem duże wątpliwości, czy rzeczywiście uda nam się rozwiązać ten problem. To wielka zasługa Pana Prezydenta, pracowników urzędu i Pani Wojewody. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy pójść dalej i zacząć rozwijać firmę – powiedział Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz SA Tomasz Zaboklicki. – Będziemy występowali do władz miasta o pozwolenie na budowę i rozbudowę zakładu – dodał Tomasz Zaboklicki wręczając prezydentowi Rafałowi Bruskiemu symboliczny wniosek o pozwolenie na budowę.
– Pierwsza hala będzie produkowała ramy wózków pod kontrakty niemieckie. W standardach niemieckich należy oddzielić produkcję krajową od produkcji zagranicznej. Będzie zatrudnionych tam 200 osób. W hali znajdą się także nowe maszyny do obróbki wózków. Jest to pierwsza hala na tym terenie – powiedział Zenon Duszyński, członek zarządu Pesa Bydgoszcz. Realizacja inwestycji nastąpi w 2015 roku.
Kolejnym krokiem rozwoju firmy będzie hala montażowa do której prowadzić będą tory wjazdowe z Bydgoszczy Głównej. Trzecia hala będzie halą serwisową. Łącznie firma do 2017 roku planuje zatrudnienie 500 osób. Będą to osoby związane z produkcją – elektronicy, elektrycy, spawacze, ślusarze, mechanicy, lakiernicy. Aktualnie Pesa Bydgoszcz zatrudnia 4 tysiące pracowników.
Będziemy także zwiększali dział badań i rozwoju. Zakładamy, że do 2015 roku zwiększymy zatrudnienie o 120 osób. Oznacza to, że będziemy budowali także dodatkowe pomieszczenia dla tego działu. Chcemy zatrudnić nie tylko inżynierów z UTP, planujemy ściągnąć do Bydgoszczy młodych inżynierów z innych stron Polski, m.in. z Gdańska, Poznania lub Warszawy – dodał Tomasz Zaboklicki.
Ponadto firma Pesa Bydgoszcz przez Kapitułę Konkursową przy Głównym Inspektoracie Pracy otrzymała nagrodę dla najlepszego pracodawcy i organizatora bezpiecznej pracy.

 

Źródło: bydgoszcz.pl

Authors

Related posts

Góra
English