Otwarcie fabryki WIKA Polska w Podstrefie Włocławek

W maju 2013 roku WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SGF spółka komandytowa zakupiła od miasta Włocławek grunt usytuowany w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jesienią 2013 rozpoczęto budowę fabryki, a po niespełna roku wyprodukowano pierwsze manometry.
Uroczyste otwarcie fabryki WIKA Polska SGF odbyło się we wtorek 25 listopada na terenie Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego – Podstrefa Włocławek.
W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na terenie ponad 12h mieszczą się:
– dwie hale produkcyjne, w których powstają urządzenia pomiarowe oraz część komponentów składowych,
– budynek administracyjny, w którym mieszczą się biura działu personalnego, jakości, logistyki, księgowości oraz pomieszczenia socjalne wydziałów produkcyjnych,
– budynek techniczny, z którego tunelem doprowadzane są do hal media niezbędne w procesie produkcji, na przykład argon, azot, tlen, gliceryna.
Obecnie zatrudnienie w zakładzie na terenie Strefy wynosi ok. 200 osób i w ciągu najbliższych 12 miesięcy zwiększy się o dodatkowych 100 etatów.
W fabryce WIKA Polska SGF w halach o wymiarach boiska piłkarskiego każda, powstają manometry zbudowane ze stali kwasoodpornej. Produkowane tu manometry mają średnicę od 43 mm do 160 mm i pracują w zakresie od – 1  do ponad 1000 barów. Nowa fabryka jest drugą lokalizacją WIKA we Włocławku.

 

Źródło: PSSE

Wika_maly

Authors

Related posts

Góra
English