Bezprzewodowe łączenie urządzeń

5331_Anybus Wireless Brigde press picture_male

Już od kilku lat Anybus Wireless Bridge jest popularną alternatywą umożliwiającą zastępowanie kabli ethernetowych systemem łączności bezprzewodowej Bluetooth lub WLAN. Po przejęciu linii bramek dostępowych od firmy u-blox/connectBlue we wrześniu, HMS Industrial Networks może obecnie zaprezentować rozszerzoną ofertę produktów Anybus Wireless Bridge do bezprzewodowego łączenia urządzeń przemysłowych.
Rozszerzona oferta obejmuje obecnie następujące rozwiązania:
– Industrial Ethernet over WLAN (point-to-point) na pasma 2.4 i 5 GHz,
– Industrial Ethernet over Bluetooth (point-to-point lub multi-point),
– Serial over Bluetooth (point-to-point lub multi-point).
Integratorzy systemów mogą obecnie rozwiązywać problemy sieciowe korzystając z możliwości zastąpienia przemysłowych sieci Ethernet i łączy szeregowych komunikacją bezprzewodową. Bezprzewodowe łączenie urządzeń przemysłowych i sieci za pomocą bramek rodziny Anybus Wireless Bridge może ułatwić pracę integratorów i inżynierów potrzebujących zapewnienia transmisji danych np. przez strefy zagrożone wybuchem, prowadzące do lokalizacji trudno dostępnych czy też w obrębie instalacji ruchomych, gdzie montaż kabli jest niemożliwy. Anybus Wireless Bridge jest sprawdzonym systemem, zapewniającym łączność między popularnymi standardami przemysłowego Ethernetu, jak PROFINET, EtherNet/IP, BACnet/IP i Modbus TCP oraz sieciami szeregowymi, dając użytkownikom połączenie niezawodne i nie wymagające utrzymania.
W zależności do wymogów architektury, standard Anybus Wireless Bridges może być wykorzystany do zastępowania kabli w systemach point-to-point oraz do łączenia poszczególnych węzłów sieci bezprzewodowej.

Przemysłowa jakość
– Na rynku dostępnych jest obecnie wiele systemów łączności bezprzewodowej, ale tylko niektóre z nich mogą zapewnić solidność i niezawodność łącza wymagane w zastosowaniach przemysłowych – komentuje Niklas Selander, menadżer produktu w HMS. – Anybus Wireless Bridge dla sieci Ethernet to nasz produkt znany na rynku już od wielu lat. Obserwując rosnącą obecnie popularność bezprzewodowych systemów komunikacyjnych na rynku przemysłowym, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę. Oferta Anybus Wireless Bridge jest trzecim filarem naszego portfolio bramek Anybus, uzupełniającym rodziny urządzeń Anybus X-gateway i Anybus Communicator.

5331_Anybus Wireless Bridge group_male

Authors

Related posts

Góra
English