PZ Cormay rozpoczął budowę nowej fabryki w SSE Euro-Park Mielec

PZ Cormay rozpoczął budowę nowej fabryki w Podstrefie Lublin SSE Euro-Park Mielec. Zgodnie z założeniami prace budowlane zakończą się jesienią 2015 roku, a uruchomienie produkcji nastąpi do grudnia 2015 roku.
PZ Cormay jest producentem i dystrybutorem odczynników diagnostycznych oraz aparatury medycznej. Produkuje m.in. testy dla chemii klinicznej, hematologii, immunologii.
– Działalność Cormay związana jest z regionem Lubelszczyzny i Lublinem właściwie od samego początku, dlatego też naturalnym ruchem była decyzja o inwestycji właśnie w tym miejscu. Tutaj działają wyższe uczelnie kształcące naszych przyszłych pracowników, polepsza się znacząca infrastruktura logistyczna, a strefa ekonomiczna pozwala na wykorzystanie dodatkowych korzyści podatkowych. Rozpoczynamy budowę nowoczesnego zakładu w wymagającej branży diagnostycznej, mamy nadzieję, że produkty tutaj wytwarzane zdobędą szybko zaufanie naszych klientów – powiedział prezes spółki Janusz Płocica. Nie wykluczył dalszej rozbudowy zakładu w następnych latach. W zakładzie produkowane będą m.in. najnowsze produkty grupy, które decydować będą o dalszym rozwoju spółki i fabryki.
W nowym zakładzie ma pracować 150 osób. W większości będą to obecnie zatrudnieni w spółce. Powstanie też 20 nowych miejsc pracy.

 

Cormay

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English