Fotokomórki FAAC XP 20 – nowy wymiar bezpieczeństwa

Fotokomórki z serii XP 20 to nowe spojrzenie na dodatkowe zabezpieczenie bramy wjazdowej. Regulowany, szeroki kąt pracy, aż 20-metrowy zasięg oraz wysoka czułość sprawiają, że korzystanie z domowego podjazdu nigdy nie było tak bezpieczne i komfortowe.
Wysokiej jakości napęd oraz fotokomórka o wysokiej czułości gwarantują bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie bramy. O ile pierwszy z elementów dba o płynne zamykanie i otwieranie skrzydeł, o tyle drugi natychmiast zatrzyma jego pracę, gdy w świetle bramy pojawi się przeszkoda zmuszając bramę do powrotu do pozycji otwartej.
Szybka, czuła, o szerokim kącie widzenia – oto cechy fotokomórki idealnej. FAAC wprowadza do oferty nowoczesne fotokomórki z serii XP 20, o poziomym kącie widzenia 180° (od -90° do 90°), wyposażone w funkcję automatycznej, pionowej kalibracji. Umieszczone na obrotowym wsporniku fotokomórki wspomagają wysokiej wydajności soczewki, tak, by w jak największym stopniu zoptymalizować pracę wiązki w dowolnie wybranym kierunku. Kompaktowe wymiary pozwalają na montaż na słupku lub na kolumnie bramy.

Oferta FAAC obejmuje trzy warianty fotokomórek:
– XP 20D – system z tradycyjnym 24 V nadajnikiem i zasilaniem odbiornika;
– XP 20B D – system z zasilaniem BUS 2Easy przystosowanym do instalacji 16 par fotokomórek, z dodatkową ochroną przed zakłóceniami wywoływanymi zewnętrznymi źródłami światła (reflektory samochodowe, światła LED);
– XP 20W D – system z tradycyjnym zasilaniem 12/24 V i nadajnikiem dostępnym w wersji zasilanej przez baterie, co pozwala uniknąć konieczności prowadzenia kabla do przekaźnika. XP 20W D pozwala na instalację 4 par fotokomórek, a także, podobnie jak poprzedni wariant, chroni system przed zakłóceniami pracy, wywołanymi zewnętrznym źródłem światła.

Charakterystyka techniczna
Zasięg: 20 m
Czas wykrycia przeszkody: 13 ms (XP 20 D), 20 ms (XP 20B D), 40 ms (XP 20W D)
Wymiary: 41 x 130 x 42 mm
Kąt obrotowy: 180°
Stopień ochrony: IP54
Zakres temperatury pracy: -20°C ÷ +55°C

 

xp_20

xp_20_1_

xp_20_3_

Authors

Related posts

Góra
English