Serwer w roli pieca

heater

Niemiecka firma Cloud&Heat proponuje ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu można wykorzystać ciepło powstające w serwerowniach, które dotąd z reguły było marnowane. Pomysł polega na rozproszeniu serwerów i wykorzystaniu ich jako niewielkie piece, ogrzewające domy jednorodzinne.
Jedyne, czego Cloud&Heat oczekuje od właścicieli domów, to miejsce potrzebne do umieszczenia szafy z komputerami. Właściciel nieruchomości musi za to zapłacić – opłata ma być porównywalna z instalacją typowego systemu grzewczego. Poza tym jednorazowym wydatkiem to jedyny koszt.
Cloud&Heat bierze na siebie opłaty związane z elektrycznością i Internetem, oferując darmowe ciepło. Pracujące serwery mają być użyte w roli pieca centralnego ogrzewania, wyposażonego w dodatkowy bufor – aby nie marnować ciepła w sytuacjach, gdy potrzebne będą intensywniejsze i bardziej energochłonne obliczenia, komputery będą mogły pełnić rolę bojlera, zapewniając nie tylko centralne ogrzewanie, ale i ciepłą, użytkową wodę.
Sprzęt Cloud&Heat ma być dostarczony w ognioodpornej i zabezpieczonej przed nieautoryzowanym dostępie szafie, która będzie wyposażona w rozwiązania, zapewniające efektywne odprowadzanie ciepła w lecie i w różnych sytuacjach, gdy ogrzewanie domu nie będzie potrzebne.
Firma zapewnia, że rozproszone po domach klientów dane będą bezpieczne dzięki szyfrowaniu, a dzięki lokalizacji serwerów wyłącznie na terenie Niemiec (podleganiu jednolitemu prawodawstwu niemieckiemu) ułatwione będzie załatwianie spraw spornych, jakie mogą się pojawić (choćby problemy z fizycznym dostępem do serwerów ulokowanych na prywatnych posesjach).

 

Opracowano na podstawie informacji w serwisach:

gadzetomania.pl

www.cloudandheat.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English