Do Opla wraca trzecia zmiana

peter_thomPocząwszy od stycznia 2015 praca w zakładzie w Gliwicach będzie odbywała się systemie trzyzmianowym – zadeklarował Peter Thom, wiceprezes Grupy Opel, w oficjalnym piśmie Zarządu Grupy Opel skierowanym do Solidarności GMMP. Jednocześnie potwierdził, że Astra V (nowej generacji) będzie produkowana w dwóch zakładach – w Gliwicach i Ellesmere Port.
Wysłane 13 października 2014r.  pismo Zarządu Grupy Opel było odpowiedzią na list międzyzakładowej Solidarności GMMP skierowany do Karla Thomasa Neumanna, prezesa Grupy Opel, w którym organizacja związkowa zwracała się o potwierdzenie przywrócenia trzeciej zmiany w GMMP, zagwarantowania braku zwolnień pracowników oraz redukcji zatrudnienia w Gliwicach oraz uruchomienia w gliwickim zakładzie produkcji nowych modeli.
Odnosząc się do tej ostatniej kwestii Peter Thom, odpowiadający w Grupie Opel za wszystkie operacje GM w Europie, stwierdził, iż „zakład w Gliwicach jest kluczową częścią naszej (tj. Grupy Opel – przyp. red.) struktury produkcyjnej i naszą intencją jest by temu zakładowi i jego pracownikom zapewnić w następnych latach tak duże obłożenie produkcją, jak tylko to będzie możliwe”.

Dwa dni później (15 października) informacje o przywróceniu trzeciej zmiany w GMMP oraz produkcji Astry V w Gliwicach i Ellesmere Port potwierdzone zostały przez Zarząd Grupy Opel podczas posiedzenia Europejskiego Komitetu Ekonomicznego EEF Opel/Vauxhall, w którego pracach uczestniczyło dwóch przedstawicieli NSZZ Solidarność GMMP: Mariusz Król i Robert Potępa.
Pracownikom zakładu wszystkie te informacje zostały przekazane podczas związkowych masówek informacyjnych, zorganizowanych przez Solidarność we wtorek, 21 października 2014 r. Tym samym każdy, kto w nich uczestniczył, miał informacje z pierwszej ręki. Reszta musiała poczekać na firmowy komunikat prasowy (z zapowiedzią zatrudnienia ekstra 300 osób za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej) lub informacje dyrekcji.

 

Źródło: www.solidarnosc-opel.pl

Authors

Related posts

Góra
English