ABM Greiffenberger otwarł zakład w Podstrefie Lublin mieleckiej SSE

ABM Greiffenberger Polska otwarł zakład produkcyjny komponentów do napędu elektrycznego maszyn i urządzeń w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, zbudowany kosztem ok. 21 mln zł.
“Firma wprowadziła się do nowego budynku przenosząc dotychczasową działalność z tymczasowej lokalizacji na terenie SSE. Nowa siedziba firmy na terenie strefy powstała na terenie tworzonego parku biznesowego MLP w Lublinie. Obiekt to 9000 m² powierzchni produkcyjnej i magazynowej oraz 700 m² powierzchni administracyjnej” – czytamy w komunikacie.
Po 12 miesiącach działalności w Lublinie w firmie zatrudniano 127 pracowników w dziale produkcji i montażu, jakości, BHP, magazynie i dziale wysyłek oraz w obszarze handlowym – controlling, księgowość finansowa, dział personalny i IT. Wielkość poniesionych nakładów inwestycyjnych to ok. 21 mln zł. Asortyment wytwarzany w fabryce obejmuje komponenty do napędu elektrycznego maszyn i urządzeń.
ABM Greiffenberger opracowuje i produkuje silniki elektryczne i przekładnie, jak również najwyższej jakości innowacyjne rozwiązania napędowe.
Zarządzająca Strefą Agencja Rozwoju Przemysłu przypomina, że zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE Euro-Park Mielec dla ABM Greiffenberger Polska udzielone zostało w sierpniu 2013 r. i było 249. zezwoleniem wydanym od początku funkcjonowania strefy.

Authors

Related posts

Góra
English