Izolacyjne cegły ogniotrwałe do naprawy pieców IR

Firma Morgan Advanced Materials opracowała niestandardową, izolacyjną cegłę ogniotrwałą wykorzystywaną do produkcji pieców IR (wykorzystujących podczerwień) używanych przez klientów w aplikacjach, w których kluczową rolę odgrywa precyzyjna kontrola i równomierny rozkład temperatury.
Piece IR z obiegiem gazu zostały wdrożone około 40 lat temu w celu redukcji kosztów w procesie ogrzewania za pomocą promieniowania podczerwonego (IR) w porównaniu do uzyskiwania energii cieplnej poprzez ogrzewanie elektryczne. Piece te są głównie wykorzystywane w aplikacjach takich jak specjalna obróbka cieplna stali, spiekanie oraz stabilizowanie lamp i świetlówek fluorescencyjnych. Ściany pieców IR są wykonane z izolacyjnej cegły ogniotrwałej o szczególnych parametrach porowatości i przepuszczalności – znana jest ona także pod nazwą „cegły luminescencyjnej”.
Dzięki cegłom ogniotrwałym wszystkie ściany działają jako palnik, zapewniając jednolitą temperaturę w obrębie pieca bez gorących i chłodnych miejsc oraz jednocześnie umożliwiając precyzyjne kontrolowanie każdej zmiany temperatury. Wytworzona mieszanina gazu i powietrza w wymaganych proporcjach przenika przez ścianę, która ma poziom przepuszczalności specjalnie opracowany w celu zminimalizowania utraty ciśnienia i jednoczesnego zapewnienia równomiernego rozwijania się płomieni na powierzchni wewnętrznej.
Choć wykorzystywanie tego typu pieców zwiększało się, nadal słaba była dostępność niestandardowych cegieł, które przedłużały żywotność pieców. Skłoniło to firmę Morgan do opracowania własnych cegieł ogniotrwałych w odpowiedzi na specyficzne wymagania klientów z firmy Global Oven Systems (GOS).
Przed zatwierdzeniem ostatecznej formuły produktu zespół badawczo-rozwojowy firmy Morgan w swoim ośrodku Casalpusterlengo (Włochy), opracowując dedykowany system według wymagającego międzynarodowego standardu American Society for Testing and Materials (ASTM) i eksperymentował z różnymi poziomami przepuszczalności oraz różnymi konfiguracjami materiałów na swojej linii produkcyjnej. Nowy produkt, znany jako JM25 PH, przed wprowadzeniem do użytkowania był poddawany rygorystycznym próbom i testom produkcyjnym w instalacji klienta.

Morgan Tehrmal Ceramics to uznany partner dla globalnego sektora przemysłowego dostarczający wiele rodzajów wysokotemperaturowej wełny izolacyjnej i ceramiki ogniotrwałej dla szerokiego zakresu środowisk i branż produkcyjnych.

www.morganthermalceramics.com/luminous

 

Cegla 5071_zone 3

Cegla 5071_Zone 3 goed werkend

Cegla 5071_zone 1

Authors
Góra
English