Annual Forcam User Summit – spotkanie w Ravensburgu

W dniu 23 października br. odbyło się w Niemczech, doroczne spotkanie dla klientów Forcam, zorganizowane po raz pierwszy w nowej siedzibie firmy w Ravensburgu. W trakcie konferencji zaprezentowano najnowszą wersję oprogramowania dla zarządzania produkcją – Factory Framework 5. Wśród gości pojawili się przedstawiciele największych koncernów, m.in.: MAN, Audi, czy SEW Eurodrive. Ogółem w wydarzeniu wzięło udział ponad 70 osób.
Już po raz siódmy firma Forcam zaprosiła swoich klientów i partnerów do udziału w Annual Forcam User Summit. Celem spotkania była prezentacja najnowszej wersji oprogramowania Factory Framework Release-5 oraz omówienie technologicznych trendów rynkowych w zarządzaniu produkcją. Uczestnicy mogli wziąć udział w dyskusjach dotyczących szeroko rozumianego Przemysłu 4.0. Omawiano zarówno możliwości jakie niesie globalne zastosowanie instalacji MES w przedsiębiorstwach, jak również zaprezentowano wymagania jakie należy spełnić, aby skutecznie zarządzać produkcją za pomocą nowoczesnych narzędzi i technologii.
Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się jednak najnowsza wersja oprogramowania Factory Framework Release 5. W trakcie spotkania zaprezentowano możliwości tego systemu w ramach m.in. takich sesji jak: Architektura i Migracja, Traceability, New Business Logic, czy Innowacyjne Funkcje. W ramach tej ostatniej sesji przedstawiono zupełnie nowe narzędzie do raportowania mobilnego za pomocą smartphonów i tabletów – FFmobile. – Dziękujemy wszystkim naszym klientom za to, iż z taką cierpliwością oczekiwali nowej wersji Factory Framework. To naprawdę innowacyjne oprogramowanie i niektóre technologie oraz narzędzia trzeba było opracować od podstaw. Udało się pokonać wiele trudności i sprostać licznym wyzwaniom w trakcie tworzenia tego systemu, tym bardziej jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy zaprezentować klientom efekt naszej pracy w postaci Release-5 – stwierdził Franz Gruber, CEO firmy FORCAM.
W konferencji wzięło udział ponad 70 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele tak znanych koncernów jak: SEW Eurodrive, MAN SE, Audi AG, czy Mann + Hummel.

Forcam Office
Spotkanie było okazją do zaprezentowania nowej siedziby firmy Forcam w Ravensburgu. Budynek ten docelowo ma stać się miejscem pracy dla 300 pracowników firmy. Oprócz typowych biur znajdzie się w nim również specjalna przestrzeń przeznaczona do celów demonstracyjnych technologii Forcam, wyposażona w maszyny, sterowniki maszyn oraz makiety linii produkcyjnych.

www.forcam.com

Authors

Related posts

Góra
English