Aliplast zainwestuje ok. 30 mln zł w zakładzie w podstrefie Lublin mieleckiej SSE

Aliplast zainwestuje łącznie ok. 30 mln zł w linie produkcyjne w fabryce systemów aluminiowych w podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Spółka planuje wzrost zatrudnienia o około 75–80 osób, podał Urząd Miasta Lublina.
“Uruchomienie i pierwsze próby prasy do wyciskania profili mają nastąpić w II kwartale 2015 roku. Natomiast otwarcie nowej inwestycji w III kwartale 2015 r. Wynikiem uruchomienia nowej linii technologicznej będzie wzrost zatrudnienia w spółce o około 60–70 osób. Nakłady finansowe na te inwestycję pochłoną ponad 25 mln zł. Również w przyszłym roku spółka planuje uruchomienie nowego działu produkcji komponentów wykorzystywanych w branży aluminiowej. Wartość tej inwestycji na dzień dzisiejszy to około 4 mln zł. Również ten projekt spowoduje wzrost zatrudnienia o około kolejne 10–15 osób” – czytamy w komunikacie. W wyniku obu inwestycji zaplanowanych przez spółkę Aliplast nastąpi w firmie wzrost zatrudnienia nawet do 75–80 osób. Nakłady finansowe na oba projekty wyniosą ponad 30 mln zł.
Firma Aliplast powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast. Obecnie w obu spółkach Aliplast (Systemy i Extrusion) w Lublinie zatrudnionych jest łącznie 300 osób.
Urząd przypomina, że w podstrefie Lublin mieleckiej SSE blisko 70% terenów zostało już zagospodarowanych. Obecnie firmy zadeklarowały nakłady inwestycyjne na poziomie blisko 1 mld zł, a zrealizowane nakłady inwestycyjne sięgają ponad 540 mln zł. W związku z dynamicznym rozwojem podstrefy miasto Lublin planuje jej rozszerzenie o kolejne 820 tys. m². Aktualnie inwestorzy zatrudniają 1510 osób, z tego 972 o nowo utworzone, a 538 to utrzymane miejsca pracy. Trzecie z rzędu poszerzenie lubelskiej Podstrefy zwiększyłoby jej powierzchnię z 116 ha do 198 ha.

(ISBnews)

Authors

Related posts

Góra
English