Minimaster Plus o wymiennych końcówkach

Seco 4777_HQ_IMG_Minimaster_PlusFirma Seco wprowadziła niedawno do oferty nowe końcówki do dużych posuwów z bezpośrednim chłodzeniem należące do systemu frezowania Minimaster Plus o wymiennych końcówkach. Produkty te dodatkowo zwiększają wszechstronność tego ekonomicznego systemu, który obejmuje już szeroką gamę końcówek i chwytów przeznaczonych do różnych zastosowań.
System Minimaster Plus jest przeznaczony do obróbki ogólnej w branży lotniczej, energetycznej, produkcji form, motoryzacyjnej i medycznej. Z łatwością skrawa stal, stal nierdzewną, żeliwo, aluminium i inne materiały trudne w obróbce, a także czyni przestarzałym ponowny pomiar długości narzędzia.
Jedną z najbardziej znamiennych cech systemu jest precyzyjny interfejs między wymiennymi końcówkami z węglików i stalowymi oprawkami. Końcówki mają wewnętrzny gwint i zewnętrzny układ stożkowy, a oprawki są wyposażone w wewnętrzny stożek z gwintowanym kołkiem centralnym, który zapewnia niezawodność i stabilność, a także bicie na poziomie około 10 mikronów.
Dodatkowo ogranicznik osiowy w oprawce zwiększa powtarzalność i produktywność, ponieważ umożliwia użytkownikom wymianę końcówki bez konieczności zdejmowania narzędzia z wrzecion obrabiarki. Końcówka po wymianie zmienia położenie osiowe w zakresie 25 mikronów. Zapewnia to również redukcję kosztów dzięki wyeliminowaniu operacji przeostrzania.
Oprawki można wybierać spośród 24 wersji o długości od 55 mm do 249 mm. Końcówki są dostępne w dwóch gatunkach do obróbki wszystkich typów materiałów oraz geometriach E i M, zapewniających gładkie skrawanie. Końcówki mogą mieć średnicę rzędu 10 mm, 12 mm i 16 mm oraz promienie naroża od 0,4 mm do 3,1 mm, odpowiadające różnym wymaganiom projektowym. Dodatkowo końcówki kątowe i kuliste są wyposażone w system bezpośredniego chłodzenia we wszystkich konstrukcjach z trzema ostrzami.

www.secotools.com/minimasterplus

Authors

Related posts

Góra
English