Nowy członek zarządu Basell Orlen Polyolefins

Piotr Zehaluk

Piotr Żehaluk obejmie stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora ds. Produkcji w Basell Orlen Polyolefins (BOP). Został on powołany do pełnienia tej funkcji przez PKN ORLEN SA i z dniem 01 listopada 2014 roku zastąpi Jerzego Nowalińskiego.
Piotr Żehaluk jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w obszarze produkcji i łańcucha dostaw, zarówno w polskich, jak i międzynarodowych firmach. Ostatnio był Członkiem Zarządu Avon Operations Polska. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Kingspan Insulation oraz Opoczno. Piotr Żehaluk ukończył Technologię Chemiczną w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz podyplomowe studia Zarządzania Firmą w Wyższej Szkole Biznesu – National Loius University w Nowym Sączu. Posiada również dyplom Executive MBA Nottingham Trent University i Wielkopolskiej Szkoły Biznesu w Poznaniu.
Pozostały skład Zarządu BOP pozostaje bez zmian. Stanowią go: Thomas Srnka – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny; Päivi Helena Huovinen – Członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży oraz Jacek Podgórski – Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy.

Basell Orlen Polyolefins (BOP) jest polską spółką joint venture, która specjalizuje się w produkcji poliolefin.
Została utworzona w 2003 roku przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN SA. Spółka należy do Grupy LyondellBasell (zwana dalej również LyondellBasell) i Grupy ORLEN. Każdy z partnerów posiada 50 procent udziałów. BOP jest jedynym producentem poliolefin w Polsce i największym krajowym wytwórcą tworzyw sztucznych.
BOP posiada w Płocku dwa światowej skali zakłady do produkcji polietylenu oraz polipropylenu. Roczny potencjał tych nowoczesnych fabryk wynosi 720 tysięcy ton, z czego 400 tysięcy ton stanowi polipropylen (PP) wytworzony w oparciu o technologię Spheripol i 320 tysięcy ton – polietylen dużej gęstości (HDPE) wyprodukowany przy zastosowaniu technologii Hostalen. Obie technologie są licencjonowane przez firmę z Grupy LyondellBasell.
BOP posiada także instalację do produkcji polietylenu małej gęstości (LDPE), której roczna wydajność produkcyjna wynosi 100 tysięcy ton. Oznacza to, że łączny potencjał produkcyjny spółki wynosi 820 tysięcy ton poliolefin.
Produkty te są wysyłane z Platformy Logistycznej należącej do BOP, która jest jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.
BOP posiada w pełni od siebie zależną spółkę handlową – Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która oferuje polskim przetwórcom poliolefin produkty z portfolio LyondellBasell wytworzone w trzech płockich fabrykach oraz poliolefiny wyprodukowane poza Polską. Produkty oferowane przez BOPS mają szerokie zastosowanie zarówno na rynku konsumenckim, jak i przemysłowym, m.in. w produkcji opakowań, folii, wyrobów włókienniczych i tekstylnych, a także części samochodowych i rur.

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English