Samsung bije rekord szybkości 5G – 7,5 Gb/s

samsung-5g
Firma Samsung Electronics ustanowiła nowy rekord szybkości transmisji danych za pośrednictwem technologii 5G – aż 7,5 Gb/s. To ponad 30 razy szybciej niż 4G LTE.
Samsung jest jednym z głównych producentów pracujących nad rozwojem technologii 5G. W ostatnim czasie Koreańczycy dokonali dwóch ważnych osiągnięć na tym polu. Po pierwsze udało się pobić rekord szybkości – transmisja danych odbyła się z 7,5 Gb/s (940 MB na sekundę). Poza tym, udało się utrzymać połączenie 5G  1,2 Gb/s (150 MB na sekundę) podczas podróżowania z prędkością przekraczającą 100 km/h.
– Będziemy kontynuować nasze starania, aby zaprojektować zaawansowane technologie, które przyczynią się do zatwierdzenia standardu 5G – zapowiedział ChangYeong Kim, szef DMC R&D Cener Samsung Electronics. – Poza wykorzystaniem własnych możliwości, będziemy także współpracować z innymi liderami branżowymi i ośrodkami badawczymi z całego świata. Urządzenia mobilne, chmura, Internet Rzeczy – te sektory generują coraz większy popyt na standard telekomunikacyjny 5G.
Koreański producent może pochwalić się także udanymi testami poza laboratorium – w plenerze. Firma Samsung wykorzystuje w swoich próbach technologii 5G pasmo 28 GHz – udało się jej ponoć pokonać bariery powodujące słaby zasięg sieci. Warto w tym miejscu dodać, że w ciągu 17 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac udało się osiągnąć 7-krotnie lepsze wyniki.

 

Źródło: www.benchmark.pl

Authors

Related posts

Góra
English