Rozszerzony interfejs Teamcenter

Firma EPLAN opracowała zaawansowany interfejs między Platformą Eplan i Teamcenter, zapewniający dwukierunkową synchronizację części katalogowych z bibliotek E-CAD i PLM. Synchronizacje te mogą być przeprowadzane zarówno regularnie, jak też na życzenie użytkownika. Nowa integracja, obejmująca funkcje do tworzenia i aktualizacji danych części zapewnia zgodność z najnowszymi wersjami Teamcenter.
Pomimo, że wcześniej wprowadzona funkcjonalność – ogłoszona przez firmę rok temu – została pozytywnie przyjęta przez użytkowników, oczekiwali oni pojawienia się elektrycznego interfejsu inżynieryjnego między Eplan i Teamcenter. Dane projektowe z Platformy Eplan mogą być obecnie opracowywane bezpośrednio w Teamcenter, najpopularniejszej na świecie platformie zarządzania cyklem życia produktów (PLM). Moduł integracyjny dla Teamcenter włącza rozwiązania Platformy Eplan do środowiska PLM, przez co inżynieria elektryczna staje się elementem cyfrowego modelu produktu. Odtąd model ten uzupełniają dane E-CAD, takie jak listy połączeniowe, wykazy materiałów i raporty Eplan.
Interfejs obejmuje zasadnicze wymagania zarządzania danymi projektowymi. Są to: zarządzanie danymi konstrukcyjnymi dla Eplan; otwieranie, zapisywanie i weryfikowanie danych; wsparcie dla wszystkich procesów zatwierdzeń i zmian; tworzenie i aktualizowanie ewaluacji Eplan; dwukierunkowa synchronizacja atrybutów projektu; przyjęcie zasad oznaczania i numerowania z Teamcenter; tworzenie, zapisywanie i weryfikowanie list materiałów Eplan w Teamcenter oraz autoryzacja użytkowników Eplan i autoryzacja alokacji w środowisku Teamcenter. Integracja funkcjonalności Teamcenter w interfejsie użytkownika Eplan oznacza, że może on z łatwością uzyskać dostęp do Teamcenter z własnego, znanego sobie środowiska pracy. Moduł integracji EPLAN dla Teamcenter obsługuje wersje EPLAN 2.2, 2.3, a wkrótce również 2.4 oraz wersje Teamcenter 9.1 i 10.1.

www.eplan.pl

EPLAN Teamcenter.jpg_ico500

 

Authors

Related posts

Góra
English