FlowPaw – nowe technologie w praktyce

Chcesz odpowiedzieć na pytanie swojego dziecka „jak to działa?” w prosty i jednocześnie kreatywny sposób?
Pokaż świat elektroniki użytkowej w niekonwencjonalny sposób. Funkcjonalności nowoczesnych urządzeń takich jak tablety, smartfony, konsole do gier czy telewizory będziesz mógł opisać i wyjaśnić za pomocą zestawu FlowPaw.
FlowPaw jest płytką, którą podłącza się do komputera przez USB. Ma wszystko, co jest potrzebne do tworzenia własnych, innowacyjnych aplikacji: przyciski, diody LED, czujniki i odpowiednie gniazda. Zestaw umożliwia także podłączenie zdalnie sterowanych silników (RC) serwo bezpośrednio do płytki w celu stworzenia robotów lub innych urządzeń mechanicznych.
Zestaw eksperymentalny FlowPaw umożliwi Ci odkrycie ciekawego świata informatyki, automatyki i matematyki. Dzięki niemu poznasz działanie urządzeń codziennego użytku i przekażesz tę wiedzę innym,  stworzysz rozbudowane projekty, a także napiszesz złożone programy. Wystarczy, że sięgniesz po jeden z pomysłów, stworzony przez firmę DSPRobotics, zaprojektowany i zbudowany przez MIKROELEKTRONIKĘ – Zestaw FlowPaw Development Kit. Nauki techniczne staną się polem eksploracji dla młodych ludzi zainteresowanych nowymi technologiami, a FlowPaw będzie inspiracją do odkrywania coraz bardziej skomplikowanych procesów w dziedzinie informatyki i automatyki.
Zestaw składa się płytki PCB w kształcie łapy, na której znajduje się układ STM32F415RG MCU oraz wyprowadzone są gniazda Mikrobus™, które umożliwiają łatwe podłączenie modułów zewnętrznych. Ponadto w skład zestawu FlowPaw wchodzą: moduł zbliżeniowy, moduł akcelerometru, moduł 8×8 R i moduł dźwiękowy „Buzz”.
Prawdziwa siła zestawu FlowPaw pochodzi od FlowStone, czyli bardzo prostego, ale i nietypowego środowiska zaprojektowanego przez DSPRobotics, które służy do programowania elementów zestawu, a oparte jest na kombinacji programowania graficznego i tekstowego.

Conrad1

Zestaw zawiera: płytkę podstawową FlowPaw, moduł zbliżeniowy, moduł akcelerometru, moduł 8×8 R i moduł dźwiękowy „Buzz”.
Już niedługo w Conrad.pl dostępnych będzie również 68 dodatkowych płytek pozwalających rozszerzyć zestaw o dodatkowe funkcjonalności. Wśród nich znaleźć można moduły wspierane przez FlowStone:
– moduł przekaźnikowy,
– moduł na podczerwień,
– 2 moduły wyświetlaczy,
– akcelerometr,
– moduł Speak Up,
– moduł odległości,
– moduł Bluetooth,
– moduł sygnalizacyjny,
– czujnik pojemnościowy
oraz wiele innych m.in.:
– czujnik koloru,
– żyroskop,
– moduł GPS,
– moduł joysticka,
– moduł ciśnienia,
– bargraf,
– sterownik silnika DC,
– czujnik RFID,
– kompas,
– moduł silnika krokowego.
Zestaw FlowPaw sprawi, że nauka programowania, tworzenie gier, eksperymentów stanie się łatwe jak nigdy dotąd.

Zestaw dostępny jest m.in w sklepie Conrad.

 

www.flowpaw.com

Authors

Related posts

Góra
English