Trans Poland 2014

Już 5 listopada w Centrum EXPO XXI startują Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland 2014.
Pomimo, że targi debiutowały w zeszłym roku, impreza już mocno zakorzeniła się w świadomości branżowców, stając się obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego przedsiębiorcy związanego z transportem, spedycją i logistyką. Ze względu na tematykę wydarzeń specjalnych, swoją obecność powinni uznać za obowiązkową wszyscy ci, dla których bezpieczeństwo w transporcie jest jedną z priorytetowych kwestii.
Organizator zapewnił uczestnikom możliwość poszerzenia specjalistycznej wiedzy oraz spotkania wielu potencjalnych partnerów. Już teraz wiadomo, że w drugiej edycji targów Trans Poland wezmą udział wystawcy z co najmniej 15 krajów z całego świata. Swój udział potwierdzili najwięksi gracze: Grupa Raben, DB Schenker, Lufthansa Cargo, DKV Euro Service Polska, Bridgestone Sales Polska, DAF Trucks Polska, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, DPD Polska, Loconi Intermodal, Trans.EU, PCC Intermodal i wiele innych.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Kraje WNP bez problemów
W Europie nadal mamy do czynienia z podziałem rynku na dwie strefy – zachodnią, należącą do Unii Europejskiej oraz WNP. Co więcej, polscy przewoźnicy spotykają się z wieloma barierami utrudniającymi transport na Wschód – należą do nich chociażby nałożone przez Rosję embargo na polskie produkty rolne, utrudnienia w funkcjonowaniu karnetów TIR, czy upór Ukrainy w nawiązywaniu relacji biznesowych.

Chemia pod kontrolą
Przed nami istotna zmiana w branży TSL – w 2015 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy ADR/RID/ADN. W obliczu wzrostu udziału przewozu chemii i towarów niebezpiecznych w transporcie intermodalnym, temat zapewnienia bezpieczeństwa operacji transportowych pozostaje niezwykle aktualny.
Zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w przewozach chemii i towarów niebezpiecznych, poświęcona będzie Forum Intermodalne EURO TSL 2014, które odbędzie się drugiego dnia targów – 6 listopada.

Spotkania Transportowe
Targom towarzyszyć będą również znane już w branży TSL Spotkania Transportowe, zaplanowane na 5 i 6 listopada. Jest to cykl szkoleń i konferencji dedykowanych wszystkim właścicielom i przedstawicielom firm transportowych, przewoźnikom drogowych i pracownikom działów transportu w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych.  Do jesiennej edycji Spotkań Transportowych zostali zaproszeni eksperci, którzy przedstawią aktualne trendy w branży TSL, zajmą się zachodzącymi w ostatnich czasach zmianami w prawie transportowym, przybliżą najnowsze rozwiązania technologiczne oraz podpowiedzą, jak zwiększać efektywność i zyski firmy transportowej. Jak zwykle, udział w Spotkaniach jest bezpłatny www.tsl-biznes.pl/spotkania.

Jeszcze więcej atrakcji
Absolutną nowością podczas tegorocznej edycji będzie Strefa Służb – w jej ramach przedstawiciele Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Transportowego Dozoru Technicznego oraz Policji udzielą darmowych konsultacji i porad prawnych wszystkim zainteresowanym uczestnikom targów.

Planując drugą edycję targów chcieliśmy zapewnić odwiedzającym możliwość zdobywania wiedzy nie tylko poprzez wykłady, prelekcje i konferencje, ale także poprzez bezpośrednią rozmowę ze specjalistami –zdajemy sobie sprawę z tego, że takie konsultacje są potrzebne, każda firma może borykać się z innymi problemami i informacje przekazane w formie wystąpienia mogą się okazać niewystarczające – mówi Paweł Konowałek, Manager targów.
Tegoroczne Trans Poland to jedyna okazja, kiedy służby będą tak dostępne – tym bardziej, że konsultacje są zaplanowane aż na trzy dni targów. Ciężko w Polsce o podobne wydarzenie.

05-07 listopada 2014
Expo XXI ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa
WSTĘP WOLNY: Zarejestruj się on-line i odbierz bezpłatną wejściówkę: http://trans-poland.pl/rejestracja-on-line/
Dowiedz się więcej: www.trans-poland.pl

Authors

Related posts

Góra
English