Panattoni zbuduje halę dla Pilkingtona

Panattoni Europe kontynuuje współpracę z Pilkington Automotive Poland. Tym razem deweloper działający na rynku powierzchni przemysłowych w Polsce będzie odpowiedzialny za realizację hali produkcyjnej o powierzchni 10 530 m², w ramach istniejącej fabryki. Inwestycja powstanie w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.
Pilkington Automotive Poland – jeden z największych producentów szkła dla przemysłu samochodowego wybrał Panattoni jako generalnego wykonawcę, którego zadaniem będzie rozbudowa działającej od dwóch lat fabryki w Chmielowie o kolejną halę produkcyjną, w której sercu stanie specjalny piec elektryczny wykorzystywany w procesie wytwarzania innowacyjnych szyb dla branży motoryzacyjnej. Obiekt zajmie 10 530 m² i będzie realizowany w nietypowych warunkach – przy w pełni działającym zakładzie. Firma Panattoni wybrana została w drodze przetargu, a zakończenie prac przewidziane jest na 31 marca 2015 roku.
Realizowana przez Panattoni dla Pilkington Automotive Poland jest już drugą dla tego producenta szkła – w 2012 roku deweloper zrealizował obiekt produkcyjno-magazynowy o powierzchni 35 000 m² z częścią produkcyjną zajmującą 13 500 m², magazynową o powierzchni 16 700 m² i biurową z 1600 m².
Inwestycja będzie realizowana na terenie drugiej fabryki firmy Pilkington Automotive Poland w Polsce – pierwsza zlokalizowana jest w Sandomierzu – w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Dokładnie w Chmielowie, kilka kilometrów od Tarnobrzega i ok. trzydzieści kilometrów od Sandomierza.
Aktualnie Panattoni Europe realizuje 162 600 m² nowej powierzchni magazynowej, na którą składają się takie inwestycje jak Panattoni Park Sosnowiec, Panattoni Park Ożarów II czy Panattoni Park Poznań III i IV, a także nowy obiekt w ramach Panattoni Park Łódź East. Firma niedawno ukończyła również dwa obiekty dla Amazona o łącznej powierzchni 246 tys. m².

 

źródło: www.kompasinwestycji.pl

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English