Oprogramowanie dla producentów maszyn i urządzeń

Producenci maszyn każdego dnia muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami – identyfikować je oraz sprawnie na nie reagować. Nieustannie zmieniająca się sytuacja w branży produkcji maszyn przemysłowych wymaga zarządzania narzędziami i usługami w taki sposób, aby producenci mogli utrzymać konkurencyjność na rynku lokalnym i globalnym.
Obecnie wytwórcy zmagają się z coraz większą presją obniżania cen oferowanych przez nich produktów. Równocześnie koszty surowców wzrastają, a dostępność siły roboczej i klientów na całym świecie zmniejsza się. Firmy usprawniają i wdrażają nowe technologie po to, by zautomatyzować procesy biznesowe, a tym samym skrócić czas realizacji zlecenia oraz redukować straty. Dodatkowo utrzymanie klientów na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wymaga stałej poprawy jakości ich obsługi.
Profesjonalne oprogramowanie biznesowe dla przemysłu maszynowego, dzięki pełnemu zakresowi funkcjonalności, pozwala firmom konkurować z innymi podmiotami. Ułatwia ono prowadzenie działalności począwszy od kontaktu z klientem, poprzez produkcję, sprzedaż i planowanie, aż po dostawy, realizację, księgowość i obsługę posprzedażową.
Presja konkurencji sprawia, że producenci rozszerzają swoje działania, zmniejszając koszty nakładów na pracę i przeprowadzają integrację swoich zakładów. Coraz więcej wytwórców, zarówno małych jak i dużych, zarządza wieloma oddziałami firmy w odmienny sposób. Konkurencyjność na rynkach światowych i lokalnych, pokonywanie granic geograficznych, rozwijanie strategicznej różnorodności oraz ograniczenie niewydolności łańcucha dostaw to cele, które mogą być osiągane przy wykorzystaniu oprogramowania, które usprawnia procesy zachodzące na zewnątrz i wewnątrz firmy oraz zapewnia szybką i dokładną komunikację.
Jednocześnie należy zauważyć, że otoczenie biznesowe nieustannie się zmienia, dlatego firmy produkcyjne potrzebują oprogramowania, które zmieniałoby się
i rozwijało wraz z nimi. Ważne jest oferowanie firmom przemysłu maszynowego elastycznych, kompleksowych rozwiązań informatycznych, które mogą być zainstalowane lokalnie, hostowane lub działać w chmurze. Wyobraźmy sobie sytuację, w której firma dysponuje ograniczonymi zasobami informatycznymi – może wtedy zacząć od wdrożenia modelu hostowanego lub w chmurze. W miarę rozwoju działalności istnieje opcja zmiany modelu implementacji i wyboru wdrożenia systemu w siedzibie firmy.

Źródło: Epicor Software Poland

Authors

Related posts

Góra
English