Gigantyczna umowa Azotów z Kronospanem

Azoty1Aż 900 milionów złotych są warte umowy, jakie zawarła grupa Azoty z Kronospanem.
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Ich wartość to ok. 900 mln zł. Umowy obowiązują do końca 2018 roku – podała spółka w komunikacie.
Jak informuje Grupa Azoty, produkty z puławskich oraz polickich zakładów spółki będą dostarczane do największego na świecie producenta płyt drewnopochodnych – Kronospanu (bezpośrednio do polskich spółek w Mielcu i Szczecinku, słowackim Strazske oraz czeskiej Ostrawy).
Prezes Grupy Azoty Puławy i Wiceprezes Grupy Azoty Marian Rybak podkreślił, że Grupa Azoty Puławy obecnie ma zdolności produkcyjne na poziomie 96 tys. ton melaminy rocznie. – W Puławach mamy również potężne zdolności produkcyjne mocznika, które wynoszą 1,2 mln ton na rok. Dodatkowo Grupa Azoty Police rocznie może produkować 0,5 mln ton mocznika. Ten potencjał jest dywersyfikowany w kierunku dwóch strategicznych sektorów; rolnictwa oraz wielorakich technicznych zastosowań mocznika – powiedział.
Grupa Azoty informuje, że przemysł meblarski w Polsce to potężne koło zamachowe integrujące szereg branż. Eksport mebli z Polski za 2014 szacowany jest na 7,3 mld zł (6,9 mld zł w 2013). Największym odbiorcą polskich mebli wciąż pozostają Niemcy. Polska ma jednak sukcesy w całej UE, Afryce, USA i jest potęgą meblarską pod względem możliwości produkcyjnych – nasz kraj zajmuje czwarte miejsce w Europie; wyprzedzają nas Niemcy, Włosi i Wielka Brytania.

 

więcej na www.stefczyk.info

Authors

Related posts

Góra
English